Doğaya Dönüş!

Kombinlerinizde leopar, zebra ve yılan derisi desenlerine mi yer vermek istiyorsunuz? “Leopar desenli ayakkabılar nasıl kombine edilir” sorusunun yanıtı ve leopar desenli kıyafet kombinleri önerileri yazımızda sizlerle…

Metropol yaşamından sıkıldık ama aynı zamanda sorumluluklarımızı bırakıp uzaklaşmak istemiyor muyuz? O zaman doğal ortamlarından kaçıp, sokaklara dökülen vahşi hayvanların desenlerinden beslenelim ve dolabımızda onlara yer açalım. Beton yığınlarından uzaklaşamıyor olabiliriz ama bu küçük çılgınlıklarla biraz olsun özgür hissetmek bizim de hakkımız…

Özellikle sokak modasında popüler olan zebra, leopar ve yılan desenleri, bizleri kalıpların dışına çıkmaya davet ediyor. Peki bu desenleri tanımaya ve doğru bir şekilde stilimize adapte etmeye ne dersiniz? Yazımızda leopar desenli elbise kombinleri yaratmak isteyenler için mükemmel ipuçlarına yer verdik.

YILDIZ PARÇAMIZ ‘LEOPAR’ BİZE KÜSMESİN

Leopar deseni hayatımıza 1920’de giriş yaptı. Yaklaşık bir asırdır, sempatizanları giderek artıyor ve doğru kullanıldığı takdirde bizleri stil sahibi kadınlara hayran bırakıyor. Önceleri ya çok lüks segmentler ya da rock yıldızlarının üstlerinde görülen leopar, asıl ününe Oleg Cassini’nin 1960’da First Lady Jacqueline Kennedy için leopar bir palto tasarlamasıyla kavuştu. Leopar desen böylelikle sokaklarda görünmeye başladı ve bir moda klasiği haline geldi.

LEOPAR DESENLİ KIYAFET KOMBİNLERİ!

Peki hepimiz için bir klasik olan leopar desenli elbise kombinleri ortaya çıkarmak istiyorsak nelere dikkat etmeliyiz?

Fazlasıyla iddialı bir desen olduğundan dolayı stilimizi mümkün olduğunca göz yormayan bir hale sokmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle, leoparı içeren parçalar giydiğimizde kesinlikle başka desen, abartılı renkler ve takıları bir kenara bırakmalıyız. Yıldız parçamızın bize küsmesini istemeyiz değil mi?

BASIC ÜRÜNLERLE LEOPARI DENGELE!

Sporlaştırmak bu desende kullanılabilecek en akıllıca yöntemlerden. Basic ürünlerle leoparı dengeleyerek, “Ben çok da düşünmeden şık olabiliyorum” imajı yaratmak, biz kadınların en sevdiği şeylerden biri değil de ne?

Siyah ve beyaz, denge konusunda çok başarılı iki rengimiz. Leopar etek üzerine bu renklerde basic tişört veya detaysız bir gömlek giyebilirsiniz. Yine üst parçada bu deseni tercih ettiyseniz, pantolon veya etek seçimlerinizi daha düz ve soft renklerde tercih etmenizi öneririm. Kot pantolon da yine dengeleyici parçalardan canımız niteliğinde. Onu da unutmak olmaz.

Bir de leopar elbiseyi tek tercih edebileceğiniz gibi üzerine siyah bir sweat giyerek salaş tavrınızla, oldukça havalı gözükeceğinize eminim. Bu kombin özellikle muhafazakar kadınların ilgisini çekebilir. Aman ha sakın ola ki bu desenin üzerine canlı renk şallar seçmeyiniz! Yine krem, kahve tonlarında şallar hiç olmadı her tesettürlü kadının dolabında bulunan siyah şal kurtarıcınız olabilir. Kime hangisi yakışıyorsa artık ama bu renkler dışına çok da çıkmanızı tavsiye etmem.

LEOPAR DESENLİ AYAKKABILAR NASIL KOMBİNE EDİLİR?

Peki siz, leopar giymeye cesaret edemeyen ama uzaktan uzağa seven biri iseniz neler yapabilirsiniz?

Bu kadar feminen bir deseni, ayakkabı ve çantanızda kullanmaya ne dersiniz? Belki böyle yaparak ufaktan cesaret gelir ve asla giyemem dediğiniz şeyleri bir bakmışsınız üzerinize geçirivermişsiniz! Özgürleşmek isteyenleri, tabuları kırmaya davet ediyorum. Daha ince ve uzun görünmek isteyenler de minik leopar desenleri tercih etmelidir. Bunu da dip not olarak belirtmek isterim.

YÜZ GÜLDÜREN DESEN: ZEBRA

Peki, ben leopar kullanamam hem de hiçbir yerde derseniz, zebra desenin trend alarmını da duymamazlıktan gelebilir misiniz?

ZEBRA DESENLİ ELBİSE KOMBİNLERİ!

Kombinlenmesi daha kolay olan bu desen, aramızdan bazılarının yüzünü güldürebilir. Çizgili desenleri yine çizgili desenlerle kullanabilir, aynı zamanda yine leoparda yapabileceğimiz gibi düz basic tişörtlerle harmanlayabiliriz. Çizgili bir elbisenin üstüne deri ceket giyerek, feminenliği de arttırabilir daha spor ama şık bir görünüm elde edebiliriz. Zebra desen, havalı görünmenin yanı sıra, desen severler ama dikkat çekmek istemeyenler için birebir olabilecek nitelikte…

SADE KOMBİNLERDE PATLAYAN PARÇALAR

Bunların yanı sıra, yılan derisi desenini de hayatına katmak isteyenler olabilir. Doğaya dönüş, hiç bu kadar eğlenceli olamaz dediğim bir desen bu…

Özellikle ayakkabılarda çok beğeniyorum. Çantalarda ise sade kombinlerde kullanımında patlayan parçalar olmaya adaylar. Ve bu aksesuarları sizi sıkmayacak renkte, desende bulabilirseniz yıllarca dolabınızda modası geçmeyen bu temel parçaları gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Son olarak, bu desenler sizi özgürleştirsin derken, kapana da kısabilir. O yüzden kombin yaparken, abartmamaya dikkat ederek kendinize güvenen, tarz kadınlar olarak sokak modasına damgasını vuranlardan olabilirsiniz.

Neden olmasın?

İclal Çapoğlu

@iclalcpg

 

 

 

 

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.