LYN SKINCARE: Sevgi, Doğallık, Sağlıklı Ciltler…

İki muhtesem girişimci kadının hikayesine sahit olacaksınız; Selin Soyutürk ve Vildan Akay… Bizleri, kurdukları Lyn Skincare markası ile ilhamını defneden alan doğal cilt bakım ürünleri ile buluşturuyorlar. Serüvenin en basından itibaren, biz sorduk onlar cevapladı…

Merhaba, sizleri tanıyabilir miyiz?

Selin Soyutürk: Merhaba ben Selin Soyutürk, 1984 yılında Bartın şehrinde dünyaya geldim, Marmara Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü bitirdim. Okulumdan mezun olduktan sonra doğduğum şehre dönüp aile şirketimizde aktif rol almaya başladım. Şirketimiz inşaat, tarım, orman ürünleri ve kozmetik gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor. 2011 yılından beri Uzak Doğu, Amerika, Afrika, Avrupa kısacası dünyanın dört yanına ülkemin toprağında yetişen defneyi ihraç ediyoruz.

Vildan Akay: Merhaba ben Vildan Akay. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölüm’ündeyken iş hayatına atıldım. Okulumu bitirdikten sonra kozmetik sektöründe çalışmaya başladım. Pazarlama ve yöneticilik alanlarında, 23 yıla yakın kozmetik, otc ve fmcg sektörlerinde bulundum. Aynı zamanda Cortexpharma şirketinin Genel Müdürlüğünü yapmaya devam ediyorum. Bireysel marka danışmanlıklarım da devam ediyor.

Selin Koyutürk ve Vildan Akay olarak Lyn Skincare markasını kurdunuz. Yollarınız nasıl kesişti? Bu süreçte neler yaşadınız?

İkimiz de Bartın’lı olmamıza rağmen yollarımız İstanbul’da profesyonel bir iş için birleşti. Lyn çok fazla sevginin bir arada olduğu, doğallığı seven, tek şeyin yine doğa olduğuna inanan karakterlerin birleşimiyle oluşan bir marka. Bu şekilde hayallerimiz ve deneyimlerimizdeki ortaklık, iki kadın girişimcinin hikayesi olarak doğdu.

İlham kaynağınızın defne olduğunu biliyoruz… Bunu bize biraz anlatabilir misiniz?

Aslında doğanın insanlar arasında yararlı bir iletişim olarak kullanılması bize ilham veren ilk şey oldu. İkimiz de tercihimizi hep doğallıktan yana kullanan kadınlarız. Defnenin de diğer doğal bitkiler gibi sağlık ve aromaterapi özellikleri açısından çok kıymetli olduğunu biliyorduk. İnsanı gündelik hayatın telaşından, stresinden, üzen her bir konudan çekip çıkaran, mutluluk tazeleyen tek şey doğanın kendisi. Bize bu adımları attıran da, onun bir parçası; yani defne. Ruhumuzdaki içsel dengeyi cildimize taşımak, sağlıklı bir güzelliğe kavuşma fikriyle hayat dolduk ve yolumuza devam ettik.

Sizce Türk kadını cilt bakımında neleri yanlış yapıyor?

Sadece Türk kadınlarının değil, çoğu kadının yaptığı bir yanlıştan bahsetmemiz gerekiyor. Çoğumuz cilt bakımına tek seferlik bakıyoruz, bunu ancak rutin haline getirirsek sonuç alabileceğimizi unutmazsak, çok daha ışıltılı, güzel bir cilde sahip olabiliriz.

ÖNCE CİLDİNİZİ TANIYIN….

Doğru bir cilt bakımının olmazsa olmazları nelerdir…

Hiç şüphesiz, cildinize uygun olan ürünleri tercih etmek diyeceğim. Bunu yapabilmek için önce cildinizi tanımak, içinize dönmeniz gerekiyor. Bundan sonraki adım doğru ürünü kullanmak olacaktır. Eğer yağlı bir cildiniz varsa kuru ciltlere özel ürünler cildinizin dengesini bozacak ve cildiniz yarardan çok zarar görmeye başlayacaktır.

Bundan sonraki süreçte Lyn Skincare ailesine yeni katılacak ürünler olacak mı?

Çok kısa bir süre içinde Gül extraktlı bir leke kremimiz çıkıyor. Bir de Lyn aslında aromaterapi içeren bir güzellik bakımı. O yüzden uçucu ve sabit yağlardan oluşan bir serimiz olacak.

Kadın girişimciler olarak sektöre adım atmak isteyen genç kadınlara neler önerirsiniz?

Kadın, tutkulu olduğu işi yapabiliyorsa, çok başarılı olur. Fakat girişimcilik için geniş bir vizyon oldukça önemli. Bir kadın olarak vizyon ve tutkunun yanında cesaretli olabilmesi ve olası risklerden kaçınmıyor oluşu, onu kesinlikle başarıya taşıyacaktır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.