Kış Beyazı

Kim demiş kışın beyaz giyilmez diye? Unutun… Stil dediğimiz biraz kuralları yıkmak, kendini özgürce ifade etmek olduğuna göre kışın beyaz giymek, iddianızı ortaya koymanız adına en uygun seçenek.
Tasarımcılar beyazları ve pastel tonları kış koleksiyonlarında da sıkça kullanmaya başladılar. Özellikle hem kumaş hem de model bakımından “lüks” bir tanıma sahip kış beyazları. Hem lüks hem cool…

Beyaz kabanlar, pantolonlar, elbiseler gece ya da gündüz fark etmez; doğru kombinlendiği takdirde kış seçenekleriniz içinde yer almalı. Kısacası “beyaz giyme söz olur, siyah giyme toz olur” a atıfta bulunalım. Kışın beyaz giyin; söz, şıklığınızdan yana olsun. Beyaz kullanımı ile ilgili dikkat çekici önerileri sizin için listeledim.
 

beyaz moda kış stil

– Bembeyaz giyinmeye ne dersiniz? Beyaz bir pantolon ve trikoyu renkli çanta, çizme, bot, çanta, şapka ile renklendirmek kış güneşi gibi parlamanıza sebep olabilir. Özellikle büyük şehirlerin kirliliğinde zor olabilir ama uygun bir zamanı seçip değerlendirin derim.

– Beyaz pantolon özellikle botlarla ya da çizme içi kullanılabilir. Üzerinde deri bir ceket ve kalın kemer ile tamamlandığında dinamik bir kombin elde edilmiş olur.

– Beyaz, bir kıyafet modelini en iyi gösteren renklerden biridir. O yüzden asimetrik kesimli modelleri tercih edebilir, beyaz kıyafetinizle şal ya da iri aksesuarlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 

beyaz moda kış stil

– Beyaz her renkle olur ama siyahla efsane olur. Özellikle çizgili ve iri desenli seçimler şık olacaktır. Araya kırmızı detaylar kattığınızda, moda dünyasının en sofistike kombinini yakalamış olursunuz.
 

beyaz moda kış stil

– Beyaz dedik ama beyaz ayakkabı, çanta, şapka ve tayttan uzak durun. Hiçbir şekilde bu beyazları uygun kombinleyemezsiniz, tecrübeyle sabit.
 

beyaz moda kış stil

– Beyaz giymek cesaret ister doğrudur, sakarlığa yer yok ve özgüveniniz en yüksek noktada olmalı. Beyaz giydiğinizde duruşunuz, ifadeniz o rengi taşımaya müsait olmalı. Ruh haliniz düşükse hiç beyaz kıyafetlerinize dokunmayın..
 

beyaz moda kış stil

– Beyaz palto, kaban, yelek veya aklınıza ne geliyorsa kalın kaba kumaştan, beyaz ya da bej/krem tonları stilinizi taçlandırabilir. Celine, Donna Karan, Tod’s koleksiyonlarında inanılmaz güzel parçalar var bu anlamda.
 

beyaz moda kış stil

Kar beyazının yanı sıra kırık beyazları da göz önünde bulundurmak lazım. Fendi’nin kabarık abartılı tasarımları, Celine’nin yakası kürklü modelleri ve Türk markalarının da bu anlamda hazırladıkları koleksiyonlara özellikle bakın derim.
 

beyaz moda kış stil

 
 
 
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.