Manikür Nasıl Yapılır: Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Manikür Nasıl Yapılır?

Kadınlarının güzel görünümleri için kuşkusuz en önemli bölgeleri arasında yer alan ellerinin ve tırnaklarının bakımı çekici bir tarz yaratmaları için çok önem taşımaktadır.

Manikür nasıl yapılmalı? sorusu güzelliğine önem veren ve sürekli bakımlı görünmek isteyen kadınların en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Maniküre ellerin hazırlanmasının önemi kadar kullanılacak aletlerin ve ortamın steril olması da mühimdir. Ellerimizi maniküre hazırlamak için öncelikle sabunlu ve 30 derece sıcaklıktaki suda yaklaşık 5 dakika elleriniz yumuşatılmalıdır. Maniküre başlarken ilk olarak yapılması gereken tırnak diplerini açmak olacaktır. Uzamış etler bu ayrımın sonunda rahatlıkla kesilmeye hazır bir duruma geleceği gibi etleri çok derinden kesmemeniz tavsiye edilmektedir. Tırnak etlerinizi ilk kez alacaksanız daha öncesinde tatbik ettirdiğiniz uygulamayı gözünüzde canlandırmanız ve yapmanız gerekmektedir. Manikür sırasında kullandığınız makasların mutlaka steril olduğuna dikkat etmeniz daha sonra karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Manikür Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Manikür yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında törpü sırasında sert hareketlerden kaçınmak gelmektedir. Tırnak yapınıza göre hareket etmeniz, çabuk kırılabileceğini veya çatlayabileceğini unutmamanız iyi olacaktır. Yumuşak hareketlerle ileri geri törpülemenin ardından tırnak yanlarını da düzeltmeniz gerekmektedir. Son yıllarda bayanlar tarafından moda olan küt tırnakla için ortadan başlayarak törpülemeniz ve sonrasında şekillendirmeniz mümkün olabilir. Yuvarlak tırnaklarla güzelliğinizi pekiştirmek istiyorsanız kütlerde olduğu gibi ortadan değil yanlardan törpü işlemini yapmanız gerekecektir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.