Moda Devi Gucci 50 Cent’in Tepkisini Aldı

Gucci, geride bıraktığımız hafta içerisinde sansasyonel şekilde satışa sunduğu kazağı satıştan çekmek zorunda kalmıştı. Sebebi ise kazağın bir çok kesim tarafından ırkçı karşılanmış olması. Kazağın siyah bir insanı andırması, ağız kısmına bir delik açılarak yeni bir tasarım sunulması bir çok kişiyi kızdırmıştı. Sosyal medya üzerinden ciddi bir kitlenin protesto etmesine maruz kalan Gucci, bunun faturasını ağır ödeyecek gibi. Sebebi ise protestoların devam etmesi. Hem de ünlü isimler tarafından.

50 Cent Canlı Yayında Yaktı!

Gucci, bildiğiniz üzere dünyanın en pahalı markalarından biri. Ve bir çok ünlü isim Gucci giyiniyor ve aksesuarlarına talep gösteriyor. Fakat yapılan bir yanlış tasarım onların markasına ciddi zarar vermiş durumda. Irkçı kazak satışlarını gelen tepkiler üzerine aynı gün kaldırıp bir de özür dilemesi yetmemiş görünüyor. Tepkiler ünlü isimlere sirayet etmiş durumda. Hayran kitlesi bakımından en iyi rapçilerden kabul edilen 50 Cent Gucci etiketli tüm kıyafetlerini yakarak markaya tepki gösterdi. Sosyal hesabı üzerinden de görüntüleri yayınlayan 50 Cent tüm Gucci ürünlerini yanına alıp tek tek ateşe verdi.

Gucci’nin pahalı bir marka olduğunu düşünürsek yaktığı tshirt ağırlıklı kıyafetler ciddi bir maliyet içeriyor. Bir tshirtün Türk lirası cinsinden maliyeti 2-3 Bin TL civarında olduğunu hesap edersek bir anda 20-30 Bin lirayı çöpe attığından bahsetmek mümkün. Tabi 50 Cent için bu miktar pek de önemli değil. Tepkisi ise takipçi ve hayran kitlesini ikiye bölmüş durumda. Ağırlıklı görüş ise bu tepkinin yersiz olmadığı yönünde.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.