Modada Gözler Yaz Koleksiyonlarına Çevrildi!

Hızlı geçen şubat ayı sonunda 4 önemli moda merkezindeki moda haftası son buldu.

New York ile başlayan ardından Londra ve Paris ile devam eden Moda haftalarının sonuncusu Milano’da gerçekleşti. Böylece dünyanın en prestijli 4 moda haftası tamamlandı. Sonbahar-Kış koleksiyonlarının yer aldığı defilelerin tamamlanması bizlere yaz modasının başlangıcı haberini veriyor. Tasarımcılar bir sonraki defilelerde ilkbahar ve yaz stillerini sergileyecek.

Markaların Yaz Çalışması Başladı

Marka ve tasarımcılar için oldukça yoğun geçen bir programın ardından hız kesmeden yeni tasarımlarına yön vermeye başlayan moda dünyasının önemli isimleri bugünden itibaren yaz ve ilkbahar koleksiyonları için katkı sağlayacak. Şubat ayındaki defileler her ne kadar popüler olup yoğun bir katılım ile geçmiş olsa da yaz koleksiyonları daha yüksek katılım alarak geçmesi bekleniyor. Kış koleksiyonlarında çok fazla iddialı kıyafetler görmemize rağmen gerçek üstü oluşları bazı koleksiyonları sadece şovdan ibaret kıldı.

Yaz ve ilkbahar koleksiyonları Türk tasarımcılar için de oldukça önemli bir dönemeç olacak. Geride kalan defilelerde isminden çok fazla bahsettiren yerli moda tasarımcıları tüm haftalarda ülkemizi temsil etti. Siparişlerini arttıran Türk modacılar aynı başarıyı sürdürmek için daha yoğun bir mesai harcayacak gibi görünüyor. Dünyaca ünlü isimlere giysi vermeyi başaran Türk modacılarının hedefi ünlüler arasında daha popüler olmak ve daha yüksek siparişler almak. Ve tabi bunun en iyi yolu moda haftalarında tanıtılan tasarımlar. Önümüzdeki aylarda başlayacak olan yaz-ilkbahar koleksiyonları için moda dünyası şimdiden heyecan içinde.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.