Muhafazakar Tatil Yerlerine Talep Artıyor!

Türkiye’de tatil sektöründeki alternatifler arttıkça ilgi de aynı oranda artıyor. Yurtiçi turizmde en fazla öne çıkan ise muhafazakar tatil yerleri ve muhafazakar oteller.

Yıllar önce muhafazakar otel ve tatil yeri bulmak mümkün değilken günümüzde ise talep ile birlikte gelen arz her geçen gün biraz daha artıyor. Muhafazakar tatil alanlarında aileler için özel ve farklı alanların oluşturulması, muhafazakar ailelerin tatil yapmasına olanak tanıyor.

SON 4 YILDA 2 KATINA ÇIKTI!

Muhafazakar tatil yapmak isteyen sayısındaki artışın gözle görülür şekilde olması, turizm sektöründe Türkiye’de önemli bir hareket kazandırmış durumda.

Bir çok yeni muhafazakar mekanlar açılırken bir o kadar da yapım aşamasında. Son 4 yıldaki artış ise iki katına çıkmış durumda. Bundan 4 yıl kadar önce Türkiye genelinde muhafazakar sayısı kısıtlı sayıda bulunabilirken, talep dengesini sağlamak oldukça zordu. Şimdi ise artan otel sayısı ihtiyaçları karşılayabiliyor.

MODA DÜNYASINI DA OLUMLU ETKİLEDİ!

Muhafazakar yerlerin artması aynı zamanda moda dünyasını da olumlu etkiledi. Burkini yani tesettür mayosu günümüzde fazlaca revaçta. Muhafazakar tatil beldelerinde, havuz gişelerinde ve otellerde tesettür mayosu satışları da yoğun ilgi görüyor. Modest moda fuarlarında ise tesettür mayolar sıkça sergilenir durumda.

Bu durum ülke ekonomisine de olumlu katkılar sağlamakta. Çok sayıda tatil yapmak isteyip tatil yapamayan aileler artan muhafazakar oteller sayesinde kolayca diledikleri gibi tatilini yapabilmekte. Günümüzde Türkiye’nin bir çok yerinde muhafazakar otel bulmak mümkün. Özellikle Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde çok sayıda bulunmaktadır.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.