Mustela ile Çatlak Oluşumunu Önleyin

Öğrendiğiniz andan itibaren sizi heyecanlandıran annelik duygusu doğumdan önce birçok fiziksel tepkimeyi de beraberinde getiriyor. Bunların başını da çatlaklar çekiyor. Doğuma hazırlık sürecinde vücudunuzda meydana gelebilecek olan çatlaklara karşı koruma almak için MUSTELA yepyeni bir formül geliştirdi. Çatlak Öncesi Yağı ve Çatlak Öncesi Krem ile keyifli bir hamilelik geçirmek mümkün.

Hamilelik serüveni ile ani kilo almalar, hormonal değişimler, büyüyen karın ve kalça bölgesi, esnekliğini kaybeden bir vücut, çatlak oluşumunu hızlandıran etkenler arasında yer alıyor. Bu süreçte bedeninizin deforme olmasını engellemek için lif dokusunu güçlendirmeye yardımcı olacak ürünler kullanmaya ihtiyacınız olacaktır. Derinin iç tabakasının gergin olmasıyla çatlakların meydana gelme riski azalır. Bu bakımı hamileliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren yapmanızda ve önlem almanızda fayda var.

ÇATLAKLAR OLUŞMADAN HEMEN ÖNCE

Çatlaklar meydana gelmeden zamanında ve düzenli bakım yapmanızın artı yönlerini gelecek dönemde gözlemlemeniz mümkün. Zamanında yapılan bakım ile deformenin geniş bölgelere yayılmasını önleyebilirsiniz. Düzenli olması halinde ise cildinizin kalkan gibi güçlü kalmasına yardımcı olursunuz. Çünkü çatlaklar bir kere meydana geldiği zaman önünü almak mümkün olmuyor. Dokuz ay boyunca sürecek hamileliğinizi sağlıklı kılmak için ilk aydan itibaren hamur işi gibi ağır ve yağlı gıdaları tüketmeyi bırakmanızda fayda var. Bunun yanı sıra şerbetli ve şekerli tatlıları da mümkün mertebe azaltmalısınız. Her gün düzenli olarak kendinize vakit ayırın ve bakım yapın.

Yine cildinize değer verdiğinizi göstermek için ölü deriden ve cansız hücrelerden arındırın. Duş esnasında kese etkisi sağlayan ve ölü derileri atan temizleyiciler kullanın. Sonrasında yoğun nemlendirici kremler ile cildinizdeki nem dengesini sağlayın. Bunu günlük hayatınızda su içerek önceliğiniz haline getirin. Bu sayede cildiniz yumuşak ve bebeksi olacak. Cildinizi 9 ay boyunca yenilemek için lif ve nem dengesini sağlayan kremler ile masaj yaparsanız etkileri daha gerçekçi olacaktır.

ÇATLAK OLUŞMADAN ÖNCE MUSTELA İLE ÖNLEMİNİZİ ALIN

Anne adayları için özel olarak formüle edilen Mustela Çatlak Öncesi Krem ve Mustela Çatlak Öncesi Yağ, doğal kökenli aktif içerikler ile çatlak oluşumuna karşı koruyucu bakım sağlar. Mustela Çatlak Öncesi Kremi, patentli aktif içerik Avokado Peptidleri sayesinde ciltteki gerginlik hissini azaltır, cilt elastikiyetini destekler ve cildin yumuşamasını sağlar. Mustela Çatlak Öncesi Yağı ise patentli doğal aktif içerik Lupeol ile çatlak oluşumuna sebebiyet veren unsurlara karşı cildin dayanıklılığının artmasına yardımcı olur. Bebek beklediğiniz andan itibaren kullanıma uygundur ve alkol, kafein, paraben, bisfenol gibi riskli maddeler içermez.

Yapılan klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanan Mustela ile vücudunuz koruma altında!

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.