Netflix’ten İkinci Sinema Hamlesi!

Bugünlerde Netflix platformu Organize İşler 2 ile fazlaca konuşuluyor. Sebebi ise sinema ile aynı zaman içerisinde filmi izleyiciyle buluşturması.

Yılmaz Erdoğan ve BKM konu sebebiyle bir çok kişiden tepki almış durumda. Konuya ilişkin sosyal medya üzerinden de açıklamada bulunan Erdoğan’a aynı zamanda destek verenler de yok değil. Konu bir çok kişiyi ikiye bölmüş durumda olsa da sitem edenlerin başında filmi sinemada izleyenler ve sinema yapımcıları.

Yaşanan olayın ardından Netflix Türkiye’de değerini biraz daha arttırmış görünüyor. Gündemde daha çok konuşulmaya başlanan platformun yeni bir hamlesi olduğu ortaya çıktı. Henüz resmi olmasa da sızan bilgiler bize bunu çok net şekilde aktarıyor.

RECEP İVEDİK İÇİN TEKLİF!

Netflix’in Türk sinema filmlerinin Netflix’e entegre edilmesi konusunda girişimlerinden biri de Recep İvedik 6 filminin Netflix platformuna aktarılması olduğu ortaya çıktı. İddiaların bir kısmı 3,5 milyon liralık teklif olduğunu belirtirken bazıları ise bu teklifin 21 milyon lira olduğunu belirtiyor. Ciddi spekülasyonlara sebebiyet veren bu durum için Netflix veya Recep İvedik bir açıklamada bulunmadı.

Eğer Netflix bu yönde bir hamle daha yaparsa Türkiye’de yerli sinema filmleri için sinemaya giden sayısında ciddi bir azalma görülebilir. Sebebi ise Netflix platformunun filmleri satın alma girişimlerine devam etme yönündeki düşüncesi. BU düşünce hayata geçirilirse sinema sektöründe önemli değişiklikler bizleri bekliyor diyebiliriz. Artan fiyatlar, rekabet ortamının oluşması sebebiyle bu yıl sonuna doğru düşüş eğilimi gösterebilir.

Sibel Yücel

Edebiyat, Sinem ve Tiyatro düşkünlüğü ile bilinen editörümüz Sibel Yücel, Kültür ve Sanat kategorisinde deneyimlerini paylaşırken Kültür ve Sanat Dünyasındaki gelişmeleri okuyucularımıza aktarır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.