NetWork N-Green ile Sürdürülebilir Koleksiyonu Keşfet

Çevreye karşı duyarlılığı ve inovatif sürdürülebilirlik çözümleriyle ön plana çıkan NetWork, daha yaşanabilir bir dünya için şimdi de NetWork N-Green koleksiyonu ile farkındalık yaratmayı planlıyor.

NetWork N-Green koleksiyonu,  insanlar, gezegen ve tüm canlılar için olumlu bir etki yaratarak, ekolojik bütünlüğü korumayı amaçlıyor. NetWork N-Green koleksiyonu ile ‘bilinçli değerlerimiz aynı zamanda inovasyonumuzun da ilham kaynağı’ diyerek, çevre üzerinde en az etkiye sahip, şıklık konusunda ise yüksek dozda etkili ürünleri moda severlere sunuyor. Sürdürülebilirliğe olan bağlılığını gösteren N-Green; NetWork’ün gelecek koleksiyonlarında da devam edeceği bir yol haritası olacak.

Sürdürülebilir bir dünya için N-Green koleksiyonunda; botanik kökenli endüstriyel ormanlardan elde edilen Lyocell içerikli malzemelere, yıkama esnasında daha az su, elektrik, kimyasal kullanılarak tasarlanan denim ürünlere yer veriliyor. Lyocell NetWork’ün N-Green sürdürülebilir koleksiyonunun önemli bir parçası olarak ön plana çıkıyor. %100 Lyocell ve ayrıca bazı Lyocell karışımlarından yapılmış tasarımlar ile, N-Green Lyocell serisinin yumuşak yüzeyi ciltte nazik dokunuş ve serinlik hissi verirken, düşük kırışma özelliğiyle de giysilerin bakımını da kolaylaştırıyor.

Üretiminde sadece su, selüloz gibi doğaya duyarlı malzemeler kullanılıyor. Lyocell içerikli malzemeler neredeyse sıfır atık ve düşük seviyeli emisyonlarla özellikle çevre dostu olma özelliği taşıyor.

NetWork olarak ‘Az, daha çok’ sloganımızla dünyayı düşünüyoruz… 

Doğayı,dünyayı düşünen teknolojiler ve yeniliklere odaklanan N-Green koleksiyonunda denimleri yıkama prosesinde su tüketimini minimuma düşürerek %95 su tüketim tasarrufu hedefleniyor. Proje kapsamında hazırlanacak ürünlerin üretimi için yağmur suyu toplama sistemleri gelişimi sağlanmış üreticilere odaklanıyor. %80’e kadar daha az elektrik kullanımı, sıfır zararlı kimyasal kullanımı, etik üretim ve çevreye etki ölçümlerinin daha az olmasını hedefleniyor.

N-Green koleksiyonunda değerli ve aynı zamanda sürdürülebilir kumaşlar tercih ediliyor. Kumaş seçiminde, kumaşın hammade üretimi sırasında daha az su ve pestisit kullanımı, kaynakların yenilenebilirliği, işleme sırasında kullanılan daha az enerji ile daha uzun süre kullanılabilen kumaş ve biyolojik olarak çözünebilirliğine dikkat ediliyor.

%100 atıksız üretim şekliyle doğa dostu olan iplikler ve sürdürülebilir malzeme olan keten doku NetWork’ün ilkbahar/yaz koleksiyonunda yer alan bluz, gömlek, şort ,etek, elbise, ceket ve pantolonlarıyla hayat buluyor.. İpeksi dokunuş, bıraktığı serin his, yumuşaklık, kolay kullanımı ile dikkat çekiyor.

Sürdürebilir modayı destekleyen NetWork eforsuz şıklık sunarken ekolojik bütünlüğe de katkı sunuyor. NetWork’ün yeni sezon iddiasını destekleyecek N-Green koleksiyonu farklı formlar ve renkler ile vazgeçilmez parçalarıyla moda  sahnesindeki yerini alıyor. Etiket ve ambalajlarda geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak sürdürülebilir moda anlayışıyla NetWork daha iyi bir dünya için ekolojik faydayı maksimum düzeye taşıyor.

NetWork, yıldan yıla sürdürülebilirlik hedeflerini büyütmeye ve tüm koleksiyonlarda sürdürülebilir ürünlerin payını artırmaya yönelik çalışmalarına devam edecek…

 

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın