Nezle En Kolay Nasıl Geçer: Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Nezle Nasıl Kolay Geçer?

Nezle başta soğuk kış aylarında bizlere ciddi sıkıntılar yaşatırken, ilkbahar ve yaz aylarında da farklı şekillerde bize rahatsızlık verebiliyor.

Nezle Belirtileri Nelerdir?

Ciddi burun akıntısı, gözlerde yaşarma ve sürekli bir hapşırma haline sebep olan nezle günlük yaşamı ve iş kalitesini de düşürmektedir. Nezle olmamak için sıkı giyinmek, ayağımızı ve bedenimizi soğuktan korumak çok önemlidir. Islak ya da nemli saçla dışarıya çıkmamak da nezleye davetiye çıkaracak durumlardan biri korur.

Nezle İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bitkisel olarak nezleye iyi gelen sayısız ot ve karılım mevcuttur. Bunların en popüler olanı ise nane – limon karışımıdır. Nezleye en iyi iyi gelen nane limon çayının yanında toz haline getirilmiş ıhlamur de bulunuyor. Toz haline getirilen ıhlamuru nezle olan kişiler günde üç kaşık şeklinde tüketmelidir. Nezleye iyi gelmesi için kaynamış suyun içine bir yemek kaşığı tarçın atılmalı ve bir bardak içilmelidir.

Nezle olunduğunda bitkisel tedaviler uygulamak önemlidir. Nezleye iyi gelmesi için bol bol C vitamini içeren meyveler tüketilmelidir. Bunun yanında nezleye çare olarak ıslatılıp kurutulmuş çörek otunun iyice toz haline getirilip burna çekilmesi de denenmesi tavsiye edilen bir yöntemdir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.