NY Moda Haftası Başladı!

Sadece defilenin değil aynı zamanda katılımcıların giydikleri kıyafetler ve tasarımların da fazlaca göz önünde olduğu New York Fashion Week nihayet başladı. Bir çok moda haftasının önünde yer alan ve ilgiyle karşılanan New York’daki etkinlik ilk gününü geride bıraktı. Başlamasına kısa süre kala dillerde daha fazla yer edinen moda günlerinde çok önemli isimler katılım gösterecek. Ve beklendiği gibi ilk gün itibarı ile podyumdaki modellerin taşıdıkları kıyafetlerden daha fazla konuşulanlar ünlü isimler.

100 ÜZERİNDE GÖSTERİ!

Yedi gün olarak planlanan NY Fashion Week programı oldukça yoğun. 100 Üzerinde gösteri ile görsel şova dönüşecek organizasyon, katılımcıların bunalmasına vakit tanımayacak. Podyumda katılımcı çok sayıda marka yeni koleksiyonlarını tanıtacak. Daha fazlası ise gövde gösterisine dönüşecek bir moda haftası olması. Kış koleksiyonu, abiye kıyafetler üzerine sıkı bir rekabet söz konusu. Benzer tarzlarda ise katılımcılar en iyiyi bulmaya çalışıyor.

NEW YORK’TA KADİFE TREND!

Yapmış olduğumuz gözlemler neticesinde dün Tom Ford’un koleksiyonuna değinmiştik. Bu koeksiyonda kadife ve parlak dokunuşların ağırlıklı olduğundan bahsetmiştik. Devamında farklı markaların a podyumda boy göstermesiyle birlikte kadife trendinin yeniden moda dünyasında yer edindiği görülüyor. Sadece markalar bazında değil. Katılımcı ünlü isimler arasında kadife kıyafet giyen oldukça fazlaydı. Süper model Christie Brinkley bu isimlerden biri diyebiliriz. Hatta aynı sektörde bulunan kızı da kadife parlak elbise ile moda haftasına katılmayı tercih etti. Bu düşünceden yola çıkarak bir çok marka adeta sözleşmiş gibi kadife tasarımlara yönelmiş durumda. NY Moda Haftası tamamlandığında 2019 yılı İçin trendin kadife üzerine ağırlıklı olacağı sonucunu çıkarmak çok da zor olmayacak gibi. Nitekim ilk günler itibarı ile şimdiden kendinden en fazla bahsettiren tasarımlar kadife tasarımlar.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.