Ombre Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Son yılların belki de en trend modelidir ombre saçlar. Ombre saç bakımı kolaylığıyla birlikte müthiş görüntüsünün yanında bir sürü de avantaj sağlar kadınlara. Bir sürü varyasyona sahiptir, her kadın kendisi için özelleştirebilir. Ayrıca saçlarınızı uzatma probleminiz varsa ve saç köklerinizde sorun varsa onları tedavi edene kadar kullanabileceğiniz en az bakım isteyen modellerden biridir de.

Saç köklerinize hiçbir kimyasal uygulamadan saç uçlarına yapılan ve birkaç ay boyunca da tekrar boya istemeyen nadide saç modellerinden biridir. Bu yüzden tüm kadınların tercihinde ön sıralarda yer alır. Ombre, saçlarınıza en düşük hasarı verir çünkü saç köklerinize herhangi bir boya uygulamanız gerekmez. Bu modeli tercih eden diğer kadınlar gibi eğer siz de ombre saç modelini kullanıyorsanız bazı bakım bilgilerine ihtiyacınız vardır. Her ne kadar az bakım istese de ilgiyi her saç bekler. Aşağıdan ombre saç bakımı nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Haftada 2 3 Defa Yıkayın

Saçlarınızı ombre olmasa bile her gün yıkamak oldukça zarar verici olabilir. Saçın kendi yağına da ihtiyacı vardır. Ayrıca haftada iki üç defadan fazla yıkarsanız saçınızın solmasını sağlarsınız. O yüzden ombre saç sahibi biriyseniz haftada 2 3 defadan fazla yıkamamaya özen gösterin. Eğer saçlarınız çok yağlıysa ve yıkamaya ihtiyaç duyuyorsanız, saçlarınızı ıslatmadan kuru şampuan deneyebilirsiniz.

Nemlendirici Kullanın

Tıpkı diğer boyalı saçlar gibi ombre de saçları kurutma ve kırık yapma eğilimi gösterir. Bu yüzden eğer sağlıklı saçlara sahip bir kadın olmak istiyorsanız saçlarınıza nemlendirici uyguladığınızdan emin olun. Saçlarınızı yıkarken köklerden çok uçlara önem gösterin. Banyodan sonra uçlara saç kremi uygulayın ve 3 5 dakika bekletin. Haftada bir saç maskesi uygulayın. Hindistan cevizi yağı en iyi saç nemlendiricilerindendir, bu da küçük bir bilgi olarak aklınızın bir köşesinde dursun.

Saç Düzleştiricisi Kullanmayın

Yüksek ısıya sahip saç düzleştirici veya şekillendirici gibi aletlerden uzak durun. Bu tür aletler kullanışlı olsa da saç kırılmasına, kurumasına ve hasara neden olurlar. Eğer ombre saç tercih ettiyseniz ve bu aletleri kullanırsanız saçlarınız solgun ve bakımsız görünecektir.

Limon Suyu Kullanın

Ombre saç bakımı tüyolarından biri de sarışın kadınlar için geliyor. Limon suyu kullanmak özellikle sarışın kadınlar için çok faydalı olacaktır. Saç renginizi daha uzun süre korumanıza ve saçlarınızın sağlıklı kalmasına fayda sağlayacaktır. Saçlarınızın uzunluğuna göre 1 – 3 adet limonu saçlarınıza uygulayın. Eğer saçlarınızda hasar varsa ve nemlendirici de görevi de görsün istiyorsanız limon suyunun içine biraz bal ilave edin.

Ombre trendi bize göre bitmeyecek trendlerden biridir. Kuaförler, starlar, bakımlı kadınlar, genç kızlar gibi sınıf ve makam ayrımı olmadan herkesin sevdiği bir modeldir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.