Oversize Mont Trendi Türkiye’ye Sıçradı!

Bu yıl ile birlikte mont kavramında stil baştan aşağı değişti. Adeta bir akım olarak bahsedeceğimiz oversize olarak bahsedilen büyük boy montlar bir çok ünlü isim tarafından tercih edilmeye başlandı.

Bu trendi ilk görenlerin tepkileri yüzde tebessüm oluşmasına neden olurken, geldiğimiz son noktada ise bu trendin başarılı bir şekilde moda dünyasında yer edinmiş olması.

Türkiye’de Oversize Trendi

Türkiye’deki önemli kavramlardan biridir “seneye de giyersin” kavramı. Fakat oversize montlar seneye giymelik bir durumun ötesinde büyüklüğü ifade ediyor.

Hal böyle olunca aykırı stil olarak dikkat çekiyor. Ünlü isimler kendi cüsselerinin iki hatta üç katı kadar büyüklükte montlarla sokağa çıkmaktan keyif alıyor.

Amaç moda mı yoksa yeni bir trend yaratmak mı bilinmez fakat bu yılın başarı elde eden trendi olarak karşımıza çıkıyor.

Peki yurt dışında ilerleyen bu trendin Türkiye’de var olma olasılığı nedir dersiniz? Sokakta sıradan insanlar arasında bu stili görmemiz çok beklenmiyor açıkçası.

Fakat yurt dışından ülkemize gelere kziyarette bulunan turistlerde bu trendi görmeniz mümkün. Veya Türkiye’de bulunan yerli ünlüler de bu akımı devam ettirebilecek isimler. Popüler isimler arasında henüz oversize mont gördüğümüzü söylemek mümkün değil. Fakat potansiyel olduğunu görmek çok zor değil.

Oversize montların yer edinmesine imkan tanıyacak önemli pozitif etkilerinin de olduğunu belirtmek gerekir. Rahatlık konusunda fazlasıyla iyilik sağlayan montlar aynı zamanda kilo saklamaya çalışanlar için de ideal. Ve tabi dikkat çekmek isteyenler için de fazlasıyla başarılı. Önümüzdeki günlerde oversize montlar için yeni gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.