Pike Takımı Hangi Parçalardan Oluşuyor?

Pike takımını oluşturan parçalar üründen ürüne göre değişiklik gösterir. Ancak, tüm pike takımlarında mutlaka pike bulunur. Pike ne demek, derseniz, yorgandan ince, nevresimden kalın bir yatak örtüsü olarak tanımlamak mümkündür. Bir pike takımı almak istediğinizde bu ürünle birlikte yatak odasında kullanılan farklı ev tekstili ürünleri set içeriğine dahil edilmiş olabilir. Ayrıca kaç kişilik yatağa göre tasarlanmış bir pike takımı tercih ettiğinize göre de pike takımında yer alan ürünlerin sayısı değişiklik gösterebilir.

Pike Takımı Ne Demek?

Genellikle üç parçadan oluşan, yatağınızı estetik ve kullanışlı bir biçimde kaplamanızı sağlayan takımlardır. Takımlarda örtü olarak pike bulunur. Bunun yanında yatak özelliklerine göre bir veya iki adet yastık kılıfı set içeriğine dahil edilir. Bazı modellerde pike takımının içinde çarşaf da yer alır.

  • Tek kişilik pike takımlarında standart tek kişilik yatak ölçülerine uygun bir adet pike, bir adet 50 x 70 cm yastık kılıfı ve yine yatak boyutu ile uyumlu bir adet çarşaf bulunabilir. Çarşafın olmadığı setlerde ise sadece birer adet yastık kılıfı ve pike mevcuttur.
  • Çift kişilik pike takımlarında yatak ölçüsü daha değişken olduğu için pike takımlarının da ölçüleri birbirinden farklı olabilir. Bu ölçülere uygun bir adet çift kişilik çarşaf, bir adet pike ve ki adet yastık kılıfı set içeriğinde yer alır. Tek kişilik modellerde olduğu gibi bazı çift kişilik pike takımlarında da çarşaf dahil değildir. Bu setlerde iki adet yastık kılıfı ve bir adet pike mevcuttur.

Pike Takımı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pike takımları arasında set içeriği, boyut, kumaş özellikleri ve tasarım açısından farklı özelliklere sahip birçok model seçeneği bulunur. Bazı pike takımları yapısal özellikleri nedeniyle kullanışlılık sağlarken bazıları ise estetik görünümü nedeniyle sıkça tercih edilir. Pike takımı seçerken bazı kriterlere dikkat ettiğinizde sizin için en kullanışlı ürünleri kolayca diğerlerinden ayırt edebilirsiniz. Pike takımı seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca konular şu şekilde sıralanır:

  • Pike takımının ölçüleri, yatak ölçüleri ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde yatak yüzeyine örttüğünüz pike olması gerekenden daha kısa veya uzun kalabilir. Bu da görsel açıdan olumsuz bir etki yaratır.
  • Pike ve yastık kılıflarında kullanılan kumaşın özellikleri de ürün seçimi yaparken oldukça önemlidir. Cildiniz ile direkt olarak temas halinde olan bu ürünlerde pamuk içeriğinin yüksek olması tercih edilebilir. Hava alan bir malzeme olan pamuk ürünlerde cildiniz terlemeden konforlu bir uyku uyuma imkanınız bulunur.
  • Leke tutmama ve kolay temizlenebilme açısından bakıldığında pamuk – sentetik karışımı ürünler tercih edilebilir. Bu tarz ürünler temizliği kolay olduğu için kullanışlıdır.
  • Renk ve desen açısından ürünün kullanılacağı mekânın tarzına uygun seçimler yapılması gerekir. Yatak yüzeyi, mekân içinde geniş bir alan kaplar. Bu alanda kullanacağınız örtünün de mekânın dekorasyonuna etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle görsel açıdan ürün seçimine önem vermenizde fayda vardır.

Çeşitli renk ve desenlerde tasarlanan takımlar, set halinde serilip kullanılabileceği gibi, farklı setlerin içeriğinde yer alan ürünler birbirleriyle kombinlenerek de kullanılabilir. Böylelikle birbiri ile uyumlu iki farklı pike takımı aldığınızda bu setlere dahil olan çarşaf, yastık kılıfı ve pikeleri dönüşümlü olarak kullanabilir, yatak odanızın dekorasyonuna yenilik katabilirsiniz.

Farklı tarzlarda yastık kılıfı, çarşaf ve pikeleri içeren ürün seçeneklerini Karaca’da bulabilirsiniz. Hem yetişkin hem de çocuk ve genç yataklarını birbirinden şık pike takımları ile süsleyebilirsiniz.

 

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan