Saç Boyasını Akıtmak İçin Evde Uygulanabilen Bitkisel Çözümler

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Kadınlar değişiklik için veya saçlarındaki beyazlıkları kapatmak için saç boyası kullanıyor. Ancak bazen seçilen boya saça güzel bir görünüm vermekten çok uzak olabiliyor. Oluşan bu kötü görüntüyü değiştirebilmek için çeşitli kimyasal ürünlere başvuruluyor fakat saç boyasını akıtmanın doğal çözümleri de var. Aysha okurları için doğal çözümleri derlediğimiz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kadınlar kuaförde geçirdikleri zamanın sonucunda beğendikleri bir saç elde etmek isterler. Ancak her zaman hayal edilenle gerçekte olan arasında farklar ve hatta kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durum bazen teknik ve saç yapısında ki hatalardan kaynaklanabildiği gibi yanlış tercihler sonucunda da ortaya çıkabilir. Bu durumdan kurtulmak için yeniden saçı boyamak yerine saçtaki boyanın doğal yöntemlerle akıtılması en doğrusu olacaktır. Tekrar boyatılması durumunda saçın yıpranmasına, dökülmesine ve saç kaybına neden olabilir.

Saçın açılmasında doğal bir maddenin kullanılması çok önemlidir. Saç boyasında bulunan kimyasallar bu süreçte saçınızı yeterince yıpratmıştır. Dolayısıyla daha fazla saçınızı yıpratmamak için doğal yöntemlere başvurmanız gerekir.

Sirke ve Karbonatla Saç Boyası Akıtma

2 yemek kaşığı karbonatı kasenin içerisinde su ile karıştırın. Ardından ıslak saçlarınıza sürün ve 10 dakika bekleterek ılık su ile durulayın. Sonrasında su, sirke ve kokusunu sevdiğiniz bir yağı karıştırıp saçlarınıza dökün. Bu işlemi 4 gün üst üste uygulayın.

Limon İle Saç Boyası Akıtma

Limon asit yapısından dolayı saç boyası akıtmada kullanılan bir üründür. Limonla saç boyasını akıtmak için saçlarınızı limon suyu ile durulayarak yarım saat kadar bekletin ardından saçlarınızı durulayın.

C Vitamini İle Saç Boyası Akıtma

Malzemeler;

  • 10 tablet C vitamini
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Saç kremi

Hazırlanışı – Uygulanışı

10 tablet C vitamini kapsülünü toz haline getirin ve saç kremini dökerek karıştır. Karışımın içerisine iki yemek kaşığı zeytinyağını ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçınıza saç boyama fırçası ile uygulayın ve 45 dakika – 1 saat kadar bekleterek saçlarınızı sıcak su ile durulayın.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.