Saç Kırıkları Nasıl Onarılır: Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir

Dış mekan koşullarından etkilenebilen saçlarınız zaman içerisinde tozdan ve hatta ruhsal durumunuzdan bile etkilenebiliyor. Saçlarınız bu etkileşimlere bağlı olarak ise saç kırıklarını meydana getirebiliyor. Saçlarınızın yıpranmaya başladığını ve saç bakımı yöntemlerinizin işe yaramadığını düşünüyorsanız günlük ve haftalık olarak uyguladığınız bakım yöntemlerini değiştirmelisiniz.

Gündelik saç bakımlarınızı yaparken dayanıklılığı arttırabilecek olan kremler ve kondisyonerler kullanabilirsiniz. Bu tür kremler saçlarınızın etrafında bir koruyucu tabaka oluşturdukları için elastik özelliklerini arttırır ve kırılmaları büyük ölçüde önlerler.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri Neler?

Haftada bir defa bitkisel yağlar ile saç kırıkları tedavisi uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı, kayısı yağı ve susam yağı gibi yağlar ile saçlarınızın yapısındaki doğallığını ve dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Bu yöntemi dilerseniz akşamları masaj ile birlikte uygulayabilirsiniz.

Doğal nemlendirici özelliklerine sahip olan şampuanları kullanabilirsiniz. Bu tür nemlendiriciler saçın kendi doğal dengesini koruyabilmesine yardım ederler. Doğal nemlendiricili şampuanlar kullanırken aynı zamanda saç bakım ürünlerini de bir arada kullanabilirsiniz. Ayrıca saç bakım ürünlerinin de doğal nemlendirici içerikli olanlarını kullanabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.