Sami Savatlı’nın İlk Kişisel Sergisi Açıldı!

Ünlü tasarımcı Sami Savatlı’nın  ilk kişisel sergisi ‘Katmanlı Rastlantılar’ açıldı…

Mekânlara tasarım ve mimarideki dokunuşlarıyla daha da değer katmayı başaran ünlü tasarımcı Sami Savatlı’nın ilk kişisel sergisi olma özelliğine sahip ‘Katmanlı Rastlantılar’ın açılış kokteyli 24 Ekim Çarşamba akşamı gerçekleşti. Açılışına iş, sanat ve cemiyet hayatından çok sayıda ismin katıldığı Katmanlı Rastlantılar Sergisi, 13 Kasım 2018 Salı gününe kadar Sevil Dolmacı Art Consultancy’de sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

Aldığı tasarım eğitimi ve günümüz sanat dilini harmanlayarak geleneksel hat ve kaligrafi sanatlarından edindiği formları video ve enstalasyon tekniğiyle disiplinler arası bir boyuta taşıyan Sami Savatlı, birleştirici ve yeni bir dil yaratıyor.

Yazının estetik değeri üzerine uzun soluklu çalışmalar yapmış olan Savatlı, bu ilk kişisel sergisinde yazının sanattaki popüler yerini korumasından yola çıkarak geleneksel ve deneyseli birleştirerek yeni ve kalıcı bir anlatım biçimi ortaya çıkarıyor.

Aşinalık ve yabancılık duygularını aynı anda yaratıp bu ikilemden beslenen Savatlı, ‘günümüz ve geleneksel’ arasındaki duygusal ve zamansal çok katmanlılığı yaptığı işlerle fiziksel dünyaya taşıyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.