SANTONİ 2023 İLKBAHAR/YAZ KADIN KOLEKSİYONU

Bir keşif biçimi olarak eşyanın tabiatına yolculuk. Binlerce yönüyle feminenliğin özünü simgeleyen asalet yüklü bir cevher. Santoni, 2023 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu ile  benzersizlik ve değer arayışında bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk, markanın alameti farikası olan detaylara gösterilen olağanüstü özen, titiz hammadde seçimi ve üstün el işçiliğiyle karşılık buluyor. Markanın kodları, malzeme, renk ve formların simyasına ulaşmak için feminen ve modern şekilde yeniden yorumlanıyor.

Yolculuk, Santoni 2023 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu’nun tamamında zarif bir ana motif olarak kullanılan “ikonik çift toka” ile başlıyor. Bu motif, dana derisi loafer’larda değerli altın veya gümüş plakalara dönüşürken, aynı zamanda ayna efektli kumaş ve kertenkele derisi seçeneklerde sunulan sabo terliklerde dekoratif olarak yer alıyor. İmza niteliğindeki toka bir başkalaşım daha geçirerek mücevher gibi üç boyutlu hale geliyor ve rugan topluklu ayakkabılarda derinlik hissi ve tonsürton renkler vermek üzere şeffaf formda, lüks bir aplike gibi parlayarak Santoni Kadını’nı göz alıcı ve modern kılıyor. Çift toka, açık mavi, yeşil ve sarı gibi mevsimsel, canlı ve parlak renklerdeki sandaletlerde de mütevazi bir kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Markanın imzası niteliğindeki bu motif, bazı tasarımlarda ise vurgulu bir forma bürünerek daha büyük, iddialı ve gösterişli bir hal alıyor. Bu sezon ayna efektli kumaş seçeneğiyle de sunulan Double Buckle Sneaker da ikonik toka, daha çağdaş, kontrast bir grafiğe ve modern bir detaya dönüşüyor.

Koleksiyonun yeni çanta ve clutch’larında ikonik çift toka, zarif ve rafine bir versiyon ile tasarımları tamamlıyor.

Koleksiyonda malzeme ve formların simyası renklere de yansıyor: Oniks, amber ve pembe kuvars. Değerli taşlar gibi, mevsimsel nüanslar da keşfedilmeye değer bir zanaat evreni olan mücevher dünyasından ilham alıyor.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın