Sombre Nedir: Sombre Kimlere Yakışır, Evde Nasıl Yapılır?

Kıyafetlerde, ayakkabı ve aksesuarlarda trendler sürekli değişmekte bildiğiniz gibi. Bu trendler saç modasında da geçerli. Sosyal medyada, moda dergilerinde ve kuaförlerde gördüğünüz modellerin sürekli değişmesi bunu takip etmekte güçlük yaratıyor. Son zamanların trendi ise bu sefer sombre. Evet, adı tanıdık gelmiş olabilir ombrenin kardeşi edasında bir isim. Peki, bu sombre nedir?

sombre nedir
sombre nedir

Sombre Ne Demek?

Ombreyle yakın olan bu işleme ombrenin ‘daha yumuşak’ hali diyebiliriz. Sombre uygulamasında saçınızın dip renginden birkaç açık tonla uygulama yapılıyor. Saç uçlarınızla dip bölgesi arasında güzel ve hafif bir geçiş sağlıyor bu uygulama. Saçlarına daha boya sürmemiş kişilerin tercihi bu sombre uygulamasında. Çünkü yıpranmamış ve renk değişikliği yaşamamış saçlarda sanki güneşten açılmış bir saç efekti veriyor. Sombre uygulaması saçlarda doğal bir parıltı ve ışıltı meydana getirmektedir.

2019 sombre renkleri nelerdir
2019 sombre renkleri nelerdir

Sombre Kimlere Yakışır?

Sombre uygulaması kısa ve uzun saçlara da uygulanabilir bundan hiç şüpheniz olmasın. Saç boyatmada ten rengine yakışması durumu çok önemlidir. Sombre uygulamasında ise saçınızın ana rengine göre bariz bir renk farklılığı olmayacağından hafif bir geçiş ve doğallık yaratacağından tüm ten renklerine yakışır. Gönül rahatlığıyla bu uygulamayı yapabilirsiniz ve bu uygulamanın bir diğer avantajı da saçınızı sürekli boyatmak zorunda kalmayacak olmanız.

evde sombre nasıl uygulanır
evde sombre nasıl uygulanır

Evde Sombre Nasıl Yapılır?

  • Kuaförlerde yaptıkları gibi kartonu küçük parçalar haline getirip alüminyum folyoyla sarın. Bu parçaları işlem esnasında saçın altına yerleştireceksiniz.
  • Bir kaba toz açıcı ve peroksidi koyup iyice karıştırın. Açıcıyı ilave etmeden önce saç renginizin ne kadar açık olmasını istiyorsanız ona göre koyunuz.
  • Eğer saçlarınızda önceden bir işlem yoksa yani doğal rengiyse saç açıcı kullanmanıza gerek yoktur.
  • Saçlarınızı tutam halinde ayırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı saçın altına uygulayınız. Bunu yaparken önceden hazırladığınız küçük alüminyum folyo parçalarını saçın altına koyarak destek yapınız.
  • Saçınızın hangi kısma kadar renginin değişmesini istiyorsanız o bölgeye kadar boyayınız ancak bunu hafif bir şekilde gerçekleştiriniz.
  • Boyadığınız bölgeleri destek yaptığınız alüminyum folyoyla kapatınız böylelikle folyonun ısıyı arttırarak boyanın saça nüfuz etmesini sağlayacaktır.
  • Saçınızı zaman zaman kontrol ederek istediğiniz seviyeye geldiğinde saçınızı yıkayabilirsiniz.
sombre kimlere yakışır
sombre kimlere yakışır
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.