Tesettüre Giren Eski Mankenin Yardımları Bitmiyor

Türkiye’nin çok konuşulan eski modellerinden biri olan Gamze Özçelik, şu sıralar yardım girişimleriyle sıkça gündeme geliyor. Yeni girişimleri ise yardım ettiği ülkelerde kalıcı çözümler sunması sebebiyle uzun yıllar konuşulacağa benziyor. Nitekim Afrika’daki en büyük problemlerden biri olan susuzluğa bir nebze de olsa çözüm olacak.

Uzun Süredir Afrikad’da

Aslında her şeyin başlangıcı güzel bir fikrin ortaya atılmasıyla start aldı. İlk girişimini yardım üzerine bir dernek kurarak yapan Özçelik, ardından derneğin çatısı altında uzak diyarlarda yardıma muhtaç kişilerin sesi oldu. Bahsettiğimiz uzak diyarlar ise Afrika Gamze Özçelik uzun süredir Afrika’da bulunuyor ve orada yardımda bulunuyor.

Tesettür İle Dikkat Çekmişti

Bir süre önce tesettüre geçmesiyle magazin gündeminin fazlaca konuşulan isimlerinden biri olarak yer alan Özçelik, bu radikal değişiklik hakkında bir açıklama yapmamıştı.

Afrika’da özellikle çocuklara yaptığı yardımların ardından şu sıralar su kuyusu açacağına dair bir bilgi gelmiş durumda. Projesini gerçekleştirmek istediği ülke ise Kamerun. Susuzluk yaşayan ülkelerden biri konumundaki Kamerun’da açlık ve yoksulluğun hakim olduğu çok fazla bölge var.

Gamze Özçelik, bu bölgelerde bulunarak çeşitli analizler yapıyor. Belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda ise elinden geldiğince destek olmaya çalışıyor. Bu davranışı ona olan sevgiyi ve hayranlığı ise fazlaca arttırıyor Şuan sosyal hesabında 685 bin takipçisi olan Özçelik, her gün Afrika’dan özel paylaşımlarda bulunuyor.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.