TRT’den Sanat İçin Yeni Kanal!

TRT, yeni bir kanalını aktif ederek Türkiye’deki sanat ve kültürel gelişmelerin takipçileriyle aktarılmasına olanak tanıyacak. Geçmişte TRT1 olarak başlayan ve ardından TRT 2, 3, 4, 5 şeklinde devam eden varyasyonlarla farklı frekanslarda yayın yapmayı sürdüren TRT, zaman içerisinde yeterli performans ve etkiyi alamadığı için kanalları azaltmaya gitmişti. Bir dönem yayında olan TRT 2 ise yeniden aktif edilerek izleyicilerle buluşacak.

SANAT, KÜLTÜR VE MÜZİK İÇİN!

TRT 2’nin var oluş sebebi tamamen sanatsal ve kültürel faaliyetlerin iyi bir şekilde aktarılması diyebiliriz. Türkiye’de spor, magazin gibi belli bir temaya sahip kanal çerçevesi oldukça az. Kültür ve sanat alanında ise herhangi bir kanal bulunmuyor. TRT, bu konuda oluşan boşluğu TRT 2 ile dolduracak.

TRT 2’nin geçmiş dönemlerdeki yayın hayatı 1986 yılında start almıştı fakat izlenme açısından her daim TRT 1’in arkasında kaldı. Ardından kanal için gerçekleştirilen programların yeterli ilgiyi uyandırmaması kanalı daha da geri plana düşmesine sebep oldu. Fakat yenilenme ve değişim ile birlikte TRT 2’nin sıkı bir takipçi kitlesi olabilir.

Sanat, kendi içerisinde çok geniş bir yelpazeye sahip ve içerisinde çok fazla kişiye hitap eden bir alan. Bu sebeple müzik, resim, sergi, festival, kitap, fotoğraf gibi bir çok alanda gelişmeler TRT 2’den takip edilebilecek. Ayrıca eğitici ve öğretici programlarında yayın akışında yer alması bekleniyor.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.