361076 updated post view 90217

Berin Tuncel

  • Yazarlar
Uzman Psikolog & Psikoterapist
Annelik süreciyle birlikte Montessori Felsefesi ile ilgilendi, eğitimler aldı. Dr. Maria Montessori’nin “annenin yapması gereken eşlik etmektir” düşüncesini benimsemesi onu psiko-analiz ile tanıştırdı. Tasavvuf ile kurduğu bağın da etkisi ile Batı’lı psikoloji kuramlarının “insanın kendine yaptığı yolculuğu” anlamak ve anlatmakta yetersiz olduğunu hissederek, Nefs Psikolojisi ekolünün kurucusu Psikiyatrist Dr. Mustafa Merter ile öğrenim analizine başladı.

Klinik Psikoloji master tezini “serebral lateralizasyon” üzerine yazdı, bu dönemde nöropsikoloji alanına yoğunlaştı. Zihin-beden-ruh bütünselliği ve kadın-erkek beyni farklılıkları ile ilgilendi.

Öğrenim analizini 2015 Mayıs’ında tamamlayarak bu alanda yetkili terapist ve rüya analisti oldu. Grup terapi ve sanat terapisi eğitimleri aldı. Bu alanda uygulama yapma yetkinliği kazandı.

2015 Haziran ayından bu yana Aysha Dergi’de köşe yazarlığı yapan yazarımızın ilk kitabı Kendine Doğmak Mart,2017’de yayımlandı.

Av. Semih Tuncel’in eşi olan Berin, 2008’de doğan Ensar Bera ve 2014’de doğan Akif Selim’in annesi. İstanbul’da yaşıyor. Kişisel ofisinde terapistlik yapıyor.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites