361076 updated post view 102310

Berin Tuncel

  • Yazarlar
Uzman Psikolog & Psikoterapist
Nisan 1985’te Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Lisans eğitimini 2006 yılında YTÜ’de, yüksek lisans eğitimini 2014’te Üsküdar Üniversitesi’nde tamamladı.

Annelik süreciyle birlikte Montessori Felsefesi ile ilgilendi, eğitimler aldı. Dr. Maria Montessori’nin annenin yapması gereken gözlemlemek ve eşlik etmektir düşüncesini benimsemesi onu psiko-analiz ile tanıştırdı. Tasavvuf ile kurduğu bağın da etkisiyle, Nefs Psikolojisi ekolünün kurucusu Psikiyatrist Dr. Mustafa Merter ile öğrenim analizine başladı.

Öğrenim analizini Mayıs 2015’te tamamlayarak bu alanda yetkili rüya analisti oldu. Aynı dönemde Nefs Psikolojisi perspektifinden grup terapi ve sanat terapisi eğitimleri aldı. “Serebral lateralizasyon” kavramını merkeze alan master tezini hazırlarken nöropsikoloji ile ilgilendi. Bütün bu eğitimler, onun insanın içsel bütünlüğüne yönelik bir farkındalık yaşamasını sağladı.

Mayıs 2015’ten bu yana bir kadın dergisinde köşe yazarlığı yapan yazarımız, annelik ve kadınlık psikolojisine odaklanan yazılarıyla modern dönemde sağlıklı ve dengeli bir varoluş için öneriler sunma çabasında.

Evli ve biri 2008, diğeri 2014 yılında dünyaya gelen iki erkek evlat annesi olan Tuncel, İstanbul’da yaşıyor. İngilizce biliyor. Kişisel ofisinde çalışıyor.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites