Türk Tasarımcılar New York’ta Koleksiyonlarını Sergiledi!

New York Moda Haftası’na damga  vuran Türk tasarımcılar kendi koleksiyonlarını dünyaya sergileme fırsatı yakaladı…

Hakan Akkaya’nın koçluğunu yaptığı Turkish Designers etkinliğinde Gökhan İldeniz, Buket Özkafalar, Fırat Neziroğlu, Ece Kavran’ın koleksiyonları New York Moda Haftası’nda moda severlerle buluştu.

Glam Rock defilesinin ardından ikinci defile olarak Turkish Designers’ın koçluğunu üstlenen   Hakan Akkaya, başarılı etkinlikler sonunda New York’a damgasını vurdu. Turkish Designers defilesi Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye Tanıtım Grubu iş birliğiyle gerçekleşti.

New York Moda Haftası’nda Genç Türk Tasarımcılar

Tasarımcılardan Gökhan İldeniz’in Anadolu isimli koleksiyonunda Anadolu Yörükleri’nden esinlenilerek çalışıldı. Defiledeki 30 parçadan 12 tanesi tasarımdı.

Street Couture adlı 26 parçalık koleksiyonuyla adından söz ettiren tasarımcı Buket Özkalfalar da New York Moda Haftası’nda ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

Fırat Neziroğlu, Uşak’ta el dokuması olarak hazırlanan kumaşlarla oluşturduğu Yen koleksiyonunundaki 56 parçayı moda severlere sergiledi. 12 adet tasarımın da bulunduğu koleksiyon Anadolu’dan izler taşıyor.

Bir diğer Türk tasarımcı Ece Kavran’ın otobiyografik koleksiyon olarak tanımladığı Urun koleksiyonundaki 10 parçanın tamamı elde dikildi.

Yabancı basın ve moda severler Türk tasarımcıların defilelerine yoğun ilgi gösterdi.

 

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.