Türkiye Tasarım Haftası’nda Moda Ön Planda!

Tasarımın her alanında çeşitli paneller ve atölyelerin düzenlendiği Türkiye Tasarım Haftası bu yıl da çok renkli. Design Week Turkey 2018’in en çok öne çıkan konularından birisi de moda…

Görsel tasarımdan, endüstriyel tasarıma, mimariden modaya kadar tasarımla ilgili her konunun ele alındığı Design Week Turkey 2018, bu yıl 16-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

DESİGN WEEK TURKEY 2018 ANA TEMASI: TASARIM EKOSİSTEMİ!

Ana teması ‘Tasarım Ekosistemi’ olarak belirlenen 2018 Türkiye Tasarım Haftası’nda; 22 panel ve konferans, 16 atölye çalışması, 19 sergi ve enstalasyon, 50’den fazla konuşmacı yer alacak.

100’ün üzerinde tasarımcıya ev sahipliği yapacak olan 2018 Design Week Turkey’de en çok öne çıkan konulardan biri moda olarak belirlendi.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Design Week Turkey’de bu sene moda eksenli atölye ve paneller çoğunlukta.

ÜNLÜ MODACILAR KONUŞMACI OLACAK!

‘Dünya Starlarının Yeni Modası: Türk Tasarımı’, ‘Tasarımın Işıldayan Yüzü: Mücevher’  , ‘Moda ve 3B Baskı’ başlıklı panellerde ünlü tasarımcılara yer verilecek.

Ünlü modacılar Dilara Fındıkoğlu, Raisa ve Vanessa Sason’ın konuşmacı olarak yer alacağı ‘Dünya Starlarının Yeni Modası: Türk Tasarımı’ paneli Ana Sahne’de gerçekleşecek.

Birbirinden farklı tasarımlarıyla moda sektöründe kendi markalarıyla ünlenen Dilara Fındıkoğlu, Raisa ve Vanessa Sason, kendi başarı hikayelerini izleyicilere aktaracak.

Panelde; moda sektöründe Türk kimliğiyle var olabilmek için nelerin gerektiği ve yurt dışında başarıya ulaşmayı sağlayan temel etkenlerin neler olduğu gibi konular ele alınacak.

RENK ATÖLYESİ DÜZENLENECEK!

3 boyutlu baskının konuşulacağı ‘Moda ve 3B Baskı’ panelinin konuşmacı ise Mirimalist’in Kurucusu, Tasarımcı Miray Tok Çakır.  Koleksiyonlarında çoğunluklu geometrik 3b aksesuarlara yer veren Miray Tok Çakır, 3 boyutlu baskı ve moda tasarımın bir araya geliş hikayesini, 3 boyutlu baskının moda sektöründe nasıl kullanıldığını anlatacak.

Renk Uyumu 101 Atölyesi’nde kişisel ve mimari renk danışmanı Oya Komar, renkleri tanımlayarak, kusursuz renk kombinasyonlarının nasıl oluşturulduğunu gösterecek.

‘Tasarımın Işıldayan Yüzü: Mücevher panelinde Melıs Goral Markası Kurucusu Melis Göral ve Alef Markası Kurucusu Yasemin Yüksek konuşmacı olacak. Konuşmacılar yaptıkları işlerle uluslararası alanda nasıl başarılara imza attıklarını izleyicilerle paylaşacak.

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.