Uzun Etek Kimlere Yakışır: Vücut Tipine Göre Etek Nasıl Seçilir?

Uzun Etekler Kimlere Yakışır?

Etekler kadınların yaz-kış vazgeçilmez parçaları arasında. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan etekler, tesettürlü hanımların günü kurtardığı parçalardandır. Her türlü vücut tipine göre etek çeşidi vardır ancak küçük ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Uzun etekler kime yakışır? Vücut tipinize uygun etekler nelerdir? Bu soruların cevaplarını arıyorsanız yazımız sizin için.

uzun etek kimlere yakışır
uzun etek kimlere yakışır

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut tipine uygun kıyafet seçimi kusursuz görünmenin ilk ve en önemli adımı. Ancak biz kadınlar bazen bu ayrıntıyı gözden kaçırabiliyoruz. Tesettürlü olan veya olmayan kadınların kombinlerinde ilk tercihleri arasında yer alan etekler, her sezon ve her kesimle karşımıza çıkabiliyor. Vücut tipinize uygun etek modelleri seçerek kötü görüntüye yol açılması engellenir.

vücut tipine göre etek seçimi nasıl olmalı
vücut tipine göre etek seçimi nasıl olmalı

I Tipi Vücut Etek Seçimi

I tipi vücut şekline sahip kadınlar uzun ince bir yapıya sahiplerdir. Oldukça şanslı bir kategoride olan kadınlara her etek tipi yakışır ancak dikkat etmeleri gereken küçük ayrıntılar vardır. İnce bir yapıya sahip olunsa dahi çok dar bir formatta olan kalem etekler tercih edilmemelidir. Tercih edilen kalem eteklerin vücut hatlarını belli edilmemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca I tipi vücut sahip kadınlar uzun olduğundan dolayı kalem etekler daha uzun gösterecektir ve kötü bir görüntü oluşturabilir. Yüksel bel ve dar kalıp etekler yerine balon, çan (a kesim) ve pileli etekler tercih edilebilir.

V Tipi Vücut Etek Seçimi

Minyon, kısa boylu ve orantılı vücut hatlarına sahip kadınların vücut şekli olan V şeklindeki vücutlar ufak hilelerle daha hoş gözükeceklerdir. Normal bel etek yerine yüksek bel eteklerin tercih dilmesi sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Tam boy etekler yerine tercih edebileceğiniz maksi boy etekler ile daha güzel bir görüntü verilecektir. Yüksek bel, çan, kalem ve pileli etekler topuklu ayakkabı ile tercih edilmesi durumunda hoş bir görüntü oluşacaktır. Ayrıca topuklu ayakkabı ve eteğinizin aynı tonlarda seçilmesi tamamlanmış bir görüntü oluşturacak ve sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

O Tipi Vücut Etek Seçimi

Etek seçiminde en çok zorlanabilen vücut şeklidir. Ancak önerilerimiz ile bu durum ortadan kalkacaktır. Yüksek bel ve bileğe kadar inebilen modellerin tercih edilmesi daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. A etekler bu vücut tipi için oldukça uygun ve kusurların saklanmasına yardımcı olacağından dolayı sıklıkla tercih edilebilecek etek modellerindendir. Dikey çizgiler ile daha uzun ve ince bir görüntü oluşturulacaktır.

uzun etek seçimi tesettür
uzun etek seçimi tesettür
vücut tipine göre etek nasıl seçilir
vücut tipine göre etek nasıl seçilir
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.