VAKKO EŞARP ÇAĞDAŞ TÜRK SANATININ ÖZGÜN ESERLERİNİ TASARIMLARINA TAŞIYOR

Vakko Eşarp, Türkiye Cumhuriyet tarihinin önde gelen sanatçıları Burhan Doğançay ve Füreya Koral’ın eşsiz sanat eserlerinden esinlenerek hazırladığı ve sınırlı sayıda üretilen Çağdaş Türk Sanatı Koleksiyonu’nu sunuyor.

 

Özgün tasarımlara imzasını atan Vakko Eşarp, sanat ve modayı buluşturduğu yeni Çağdaş Türk Sanatı Koleksiyonu ile Burhan Doğançay ve Füreya Koral’ın eşsiz eserlerini Vakko kalitesiyle bir araya getiriyor. Sınırlı sayıda üretilen ve yüzde yüz ipek eşarplara yansıyan tasarımlar, Çağdaş Türk Sanatının izlerini eşarp seçkilerine taşıyor.

Türk tarihinin önemli sanatçılarından Burhan Doğançay ve Füreya Koral’ın eserleri şık bir eşarba dönüştürülürken, kumaşlara yansıyan renkleri aktarmak amacıyla kullanılan masa üstü el baskı tekniği ise her bir parçanın benzersiz bir sanat eseri olma özelliğini vurguluyor. Kenar dikiş işçiliğinin öne çıktığı eşarplarda soyut eserleriyle dünya çapında bilinirlik kazanan, Çağdaş Türk Sanatının önemli figürlerinden Burhan Doğançay’ın 1974 ve 1975 yılında resmettiği isimsiz eserlerinin yanı sıra 1984 yılına ait ‘Yellow&White Snake’ eseri Vakko eşarp koleksiyonunda ön plana çıkıyor. İlk Türk profesyonel kadın seramik sanatçısı olan Füreya Koral’ın 1960 yılında hayata geçirdiği isimsiz eseri ise koleksiyonda yerini alıyor.

Zarafeti sanatın farklı alanlarıyla buluşturan Vakko Eşarbın, tarihin unutulmaz eserlerine görünürlük kazandırdığı ve sınırlı sayıda numaralı olarak ürettiği Çağdaş Türk Sanatı Koleksiyonu’na Vakko mağazaları ve https://www.vakko.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın