Yıpranmış Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Yıpranmış Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Kadınların hayal ettikleri güzel görünümü yakalamalarında çok önemli yeri olan saçlarında farklı etkenlerden dolayı meydana gelen yıpranmalar yaşam enerjinizi kaybetmenize neden olabilir.

Uzmanların uzun araştırmalar sonucunda ortaya koydukları yıpranmış saçların nedenleri ve alınabilecek tedbirler bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilir. Yıpranmış saçlara neden olan en önemli sebeplerden biri doğru şampuan seçimi yapılmamasından kaynaklanmakla birlikte saçınız yağlı ise yağ dengeleyici, kuru ise nemlendirici şampuan kullanmanız önerilmektedir. Kadınların saçları her sabah periyodik olarak mutlaka fırçalaması kiri, tozu, tortuları atmanızı sağlayacağı gibi aynı zamanda kan akışınızı hızlandıracaktır.

Saç Taramanın Püf Noktası

Saç taramanın püf noktası mutlaka uçlardan başlayarak köklere doğru gidilmesinin yanında ıslakken kesinlikle fırçalanmamasıdır. Yaz aylarında daha sık karşılaşılan bu sorunla karşılaşmamak için mutlaka saçlarınızı güneşten korumanız tavsiye edilmektedir. Klorun saçlarınızın düşmanı olduğunu unutmamanız ve havuza girdikten sonra duş almanız şiddetle hatırlatılmaktadır.

Saç Bakımı İçin Öneriler

  • Saç tellerinize yapacağınız bakım gibi derinizi de beslemeniz ve bakımını yapmanız yıpranmış saçlarla baş başa kalmamak için çok önemli bir ayrıntı olmakla birlikte düzenli olarak yapacağınız masaj istediğiniz görünümü kazanmanızda mutlaka size yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızı her gün yıkamanız uzmanlar tarafından önerilmemekle birlikte gün aşırı ılık su ile yıkanan saçlarda yıpranmanın daha az olduğu araştırmalarla ortaya çıkmıştır.
  • Yıpranmış saçları besleyerek güzel bir görünüm kazandırmak için haftada bir veya iki kez maske uygulamanız gerekmektedir. Saç maskesini evinizde pratik olarak uygulamanız mümkün olacağı gibi kuaförünüzde bu konuda size yardımcı olabilir.
  • Fön makinası, maşa, saç düzleştirici gibi aletlerin sık kullanımı saçlarınızın yıpranmasına neden olacağı gibi saçlarınızın kendini toparlaması ve güçlenmesi için bu uygulamalara bir süre ara vermeniz gerekebilir.
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.