Yüzdeki Kusurları Kapatan Makyaj Teknikleri

Makyaj denilince akla renk renk fondötenler, eyelinerler, pudralar ve göz kalemleri gelir. Fakat makyaj sadece daha güzel görünmek için yapılmaz. Yüzünüzdeki kusurları kapatacak makyaj teknikleri ile tanışmaya hazır mısınız? Kusurları kapatacak makyaj teknikleri ile beğenmediğiniz kusurlar bir kaç basit makyaj hilesi ile görünmez olacak.

Yüzdeki Kusurları Kapatan Makyaj İpuçları

Gelelim formulümüze; Çıkık bir çene için kusurları kapatacak makyaj teknikleri arasında fondöteni iki kat sürerek kirpikleri kıvırarak maskara sürmek etkili bir yöntemdir. Düşük kaşlılar için makyaj teknikleri arasında diş fırçası ile kaşlarınızı yukarı yönde fırçalamak olacaktır. Kısa boyunlular için kullanılan teknikler arasında ise küpe kullanımı var.Doğru makyaj yüzünüzü en güzel şekilde ortaya çıkaran ve kusurları önemli ölçüde kapatacak tekniklerdir.

İşin sırrı temel olarak makyaj tekniklerini bilmenin yanında doğru renkleri seçerek dikkatleri farklı noktalarda toplamak olarak açıklanabilir. Örneğin koyu tonda bir ruj dikkatleri dudakta toplayacak ve yüzdeki farklı kusurların farkedilmemesini sağlayacaktır. Yada gözlerin üzerine çekilen bir eyeliner gözleri daha canlı gösterecek ortaya çıkmasını sağlayacaklardır.

İnce Dudaklarınızı Daha Kalın ve Dolgun Hale Getirin

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.