2020’un En Trend Makyaj Uygulamaları!

Yaz tüm ihtişamı ve canlılığı ile bize göz kırpmaya başladı. Sizler de bu serüvene hazırsanız, makyajda yol haritamızı birlikte çizmeye ne dersiniz?

Bu yaz hiç olmadığı kadar parlak, canlı ve ıslak görünümlü makyajlar trend olacak. Özellikle eyeliner’lar fark edilecek kadar keskin görünümler ile dikkatleri üzerine çekecek.

Islak Ten Makyajı

Önceki yıllarda bölgesel parlaklık ile dikkat çeken ten görünümlerinde highlighter uygulamaları oldukça önemliydi. Şimdi ise bölgesel parlamalar yerini çilli ve ıslak ten görünümüne bıraktı. Kaş kalemleri ile çiller yapıp sonrasında mat pudralara dokunmadan krem ya da likit aydınlatıcıları tüm yüze bolca uygulamanızı öneririm. Yağlı değil ıslak ve parlak bitişli ten sizi daha canlı ve sağlıklı gösterecek. Böylece uzun yaz gecelerinde yorgun değil dinamik bir görünüm sergilemiş olacaksınız.

Göz Makyajında İki Alternatif

Bu yaz göz makyajında iki ayrı tercih var. Eğer göz yapınıza güveniyorsanız hiç far uygulamayarak kalın bir eyeliner uygulaması gerçekleştirin. Eğer far sürmek istiyorsanız da, mat farlar yerine holographic pigmentleri tercih ederek ışık yansımalarını gözlerinizde yaşatabilirsiniz.

Parlak Dudaklar

Rujlar mercan renginde ya da kahvenin tonlarında ama mutlaka gloss ile desteklenmeli. Kısaca tenin parlaklığını dudakların ön plana çıkardığı renklendirmeler burada önem kazanıyor. Tüm bu uygulamaları özellikle bronzerlar ile desteklemeyi ve makyajınızı sabitlemeyi unutmayın…

Tuğçe Dilaverler/ Kryolan Ürün Müdürü – Make Up Artisti

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.