4 Tarif İle Evde El Peelingi Nasıl Yapılır?

Günlük bakımlarda ya da rutin bakımlarda hep cilt bakımımızı düşünürüz ve bunun için araştırmalar yaparız. Daha genç ve daha sağlıklı gözükmenin sadece cilt bakımının yeterli olmadığını söyleyebiliriz. Ellerimiz en çok kullandığımız uzuvlarımızdır. Eller yaşınızı belli eder ve  el bakımınızı yaptığınız müddetçe daha diri görünmesini sağlarız. Her türlü kir, bakteri ellerimizde yer almaktadır. Bu bakterileri yok etmek için kullanılan sabun vb. ürünler ellerimizi kuru ve sağlıksız yapmaktadır. Özellikle bulaşık deterjanı ve çamaşır suları gibi maddeler ellerinize tahmin edemeyeceğiniz kadar zarar vermektedir. Burada size vereceğimiz ilk tavsiye bu tür malzemeleri kullanırken kesinlikle eldiven takmanızda yarar vardır. Bu ilk adımı yaptıktan sonra gelin elimizdeki kötü derileri ve o sağlıksız, kuru görüntüyü nasıl yok edeceğimize bakalım. Pratik ve kısa sürede etkili olan bu tarifler düzenli kullanımda ellerinizi bir bebek eline dönüştürecektir.

El Peelingi Nasıl Yapılır?

evde el peelingi nasıl yapılır
evde el peelingi nasıl yapılır

El Peelingi İçin 1. Tarif

Malzemeler;

  • 1 Çay Kaşığı Tuz
  • 1 Çay Kaşığı Sirke
  • Yarım Limon

Bir kaseye yukarıda belirtilen malzemeleri ekleyip karıştırınız. Bu karışımı elinizin üzerine yedirip iyice masaj hareketleriyle ovalayınız. Böylelikle elinizin üzerindeki ölü derileri arındırmış olacaksınız. Ardından elinizi ılık suyla yıkadıktan sonra nemlendirici krem sürüp emmesini bekleyiniz.

El Peelingi İçin 2. Tarif

Malzemeler;

  • 1 adet Muz
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir kaseye muzu ezip üstüne zeytinyağı ilave ediniz ve iyice karıştırınız. Oluşturduğunuz karışımı ellerinizin üzerine yediriniz 15-20 dakika bekletiniz bu sırada elinizi masaj hareketleriyle ovalayabiliriz. Süre dolduktan sonra elinizi ılık suyla yıkayınız.

El Peelingi İçin 3. Tarif

Malzemeler;

  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir kaseye zeytinyağı ve yumurta sarısını koyup karıştırıp üzerine balı ilave ediniz. Hazırladığınız karışımı elinizin üstüne yedirip 15-20 dakika bekletiniz. Süre dolduktan sonra elinizi ılık suyla yıkayınız.

El Peelingi İçin 4. Tarif

Malzemeler;

  • 2 yemek kaşığı yulaf
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir kaseye yulaf ve zeytinyağını koyup karıştırınız. Elinizin üzerine aldığınız karışımı masaj hareketleriyle yediriniz. 15-20 dakika bekleyip ılık suyla ellerinizi yıkayınız.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.