5 Yüz Şekline Göre 5 Kaş Modeli: İnce Kaş Modeli Kimlere Yakışır?

Geçmişten günümüze kadar birçok şey değiştiği gibi kaş modelleri de değişti. Zaman zaman ince kaşlar kimi zaman da kalın kaşlar moda oldu. Ancak bu tür modaların takip edilmesine gerek yoktur. Çünkü her yüz şekline göre bir kaş modeli yakışmaktadır. Sizde yüz şeklinize uygun olan kaş modelinizi öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

ince kaş kimlere yakışır
ince kaş kimlere yakışır

5 Yüz Şekline Göre 5 Kaş Modeli

1- Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Yuvarlak bir yüz şekline sahip kadınların yüzlerini daha orantılı göstermesi için kavisli ve keskin açılı kaş modellerini tercih etmeleri en doğru seçim olacaktır. Kaş kavisine ne kadar yüksek bir boyut verilirse yüz şekli o kadar uzun gözükecektir. Ancak yuvarlak yüz yapısına sahip kişiler dairesel hatlı kaşlardan uzak durmalıdır.

2- Oval Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Oval yüz şekli için iyi şekillenmiş bir kaş olmalıdır. Yumuşak ve açılı kaşlar oval yüz hatlarıyla uyum sağlayabilir. Ancak oval yüz şekline sahip kadınların kavisli veya düz kaşları tercih etmeleri önerilmez.

3- Kalp Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Kalp yüz şekilleri için günümüzde moda olmasına rağmen kalın kaş en yanlış kaş şeklidir. Dolayısıyla kalp yüz şekline sahip kişilerin ince ve alçak kavisli kaş modeli uygun olacaktır. Belirgin çene yapısından dolayı yüksek kavisli kaşlar yanlış bir seçim ve kötü bir görüntü oluşturacaktır.

4- Uzun Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Bu yüz şekli için yüze yatay bir görüntü vermek önemlidir. Yüzü yatay göstermek için düz veya uzun şekillendirilmiş kaşlar ile yüz hatlarınız dengelenecektir. Ancak yüksek kavisli ve ince kaşlardan uzak durulması önemlidir.

5- Kare Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Yüz keskin hatlara sahip olduğundan dolayı kaşlarla keskin hatlar yumuşatılmalıdır. Dolayısıyla dağınık ve doğal kavisli kaşlar tercih edilmelidir. Kare yüz şekline sahip kadınların kaşlarını inceltmemeleri önerilir.

İnce Kaş Modelleri Kime Yakışır

İnce kaş modelleri çoğunlukla küçük yüzlü ve minyon yüz hatlarına sahip kadınların kullanması uygun olacaktır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin hatlarını yumuşatması gerektiğinden dolayı kalın ve iddialı kaş modellerinden uzak durmaları önerilir ve ince kaşlar oldukça yakışacaktır.

Açık tenli açık saçlı kadınların ince ve minimal kaş şeklini tercih etmesi hoş bir görüntü sunacaktır. Kalp yüz şekline sahip kadınlara da oldukça yakışan ince kaş modeli, ayrıca alınları açık yüz şekilleri için de uygundur.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.