Burun Estetiği Ameliyatı Riskleri Neler: Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kadınların güzelliklerini hayallerindeki hale getirmek için son yıllarda sıkça tercih edilen burun estetiği konusunda bilinmesi gerekenler arzuladığınız görünümü size kazandıracağı gibi operasyon hakkında bilgilenmenizi de sağlayacaktır.

Burun estetiği konusunda bilinmesi gerekenlerin başında yüzünüze en uygun burun şeklini seçmeye önem vermeniz gelmektedir. Arkadaşınızda, sanatçıda veya farklı bir kişide beğendiğiniz burun şekli size yakışamamakla birlikte daha büyük sorun yaşamanız gündeme gelebilir. Burun şeklini seçerken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yüz şekli, cinsiyet, karakter, yaş ana belirleyiciler olarak öne çıkmaktadır. Son yıllarda estetik konusunda yeniliklere imza atılması sayesinde eskiden tek tip olarak şekillenen burunların farklılaşması da gündeme gelmiş bulunmaktadır.

Burun Estetiğinde Yapılan Yenilikler

Burun estetiğinde yenilikler her geçen gün artmakla birlikte ameliyat yaptıran kişilerin iyileşme süreçlerinin hızlanması ve sorun yaşanmaması sağlanmaya çalışılmaktadır. İlk burun estetiklerinde kullanılan tamponların yerini alan atelin daha kısa sürede çıkarılması, morlukların veya şişliklerin daha az yaşanması son yıllarda mümkün olmaktadır. Burun estetiğinde ilerleyen teknolojiler sayesinde daha doğal görünümün yaşanması bu ameliyatı yaptıran kişilerin memnuniyet oranlarını da arttırmaktadır. Burun estetiği istenilen sonuca ulaşılamaması halinde ikinci bir kez yapılabilmekle birlikte daha sonrasında yapılacak ameliyatlarda farklı sorunların yaşanması gündeme geleceğinden tavsiye edilmemektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Riskleri Nelerdir

Burun estetiği ameliyatının riskleri arasında ilk dikkat çeken anesteziden kaynaklanan sorunlardır. Bu risk her ameliyatta olabildiği gibi anestezinin dışında kontrol edilemeyen kanamalarda sorunların yaşanmasına neden olabilir. Bu riskleri minimuma indirmek için yapılması gereken ameliyat öncesinde gerekli tetkiklerin ayrıntılı olarak yapılması ve konusunda uzmanlaşmış kişilere ameliyatın yaptırılması tavsiye edilmektedir. Burun estetik ameliyatının ardından yaşanabilecek sorunlar arasında nadir de olsa solunum problemleri ve şekil bozuklukları görülebilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun estetik ameliyatı 1 ila 3 saat arasında sürebilmekle birlikte operasyonu takip eden birkaç saat sonra taburcu olunmaktadır. İlk günlerde şişme ve morarma olması normal karşılanmaktadır. Burun estetiği yaptırmak için yaş sınırlaması olmamasına rağmen orta yaşın üzerindeki kişilerde yeni görüntülerine adaptasyon sıkıntısı yaşanabilmektedir. Orta yaş ve üzeri burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin sağlık durumları ve şu ana kadar geçirdikleri rahatsızlıklar da derinlemesine incelenmesi gerekebilir. Uzmanlar bu operasyon için en doğru yaş aralığının 18 ila 35 yaş arası olduğunu ifade etmektedirler.

Burun Estetiği Yapılmaması Gereken Kişiler

Burun estetiği yapılamayacak kişiler arasında psikolojik sorunları olan ve sistemik rahatsızlıklar yaşayanlara ameliyatın yapılmaması gerekmektedir. Daha önce burun estetiği yaptırmış ve başarısız sonuç alınmış kişilerinde yaşanabilecek sorunlar göz önünde bulundurularak ameliyat yaptırması uygun görülmemektedir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.