Cilt Bakımı İçin Meyve Maskeleri Nasıl Yapılır

Meyve Bahçesinde ki Güzellik Sırları

Doğal maskeler size cazip geliyorsa evde yapılan maskelere sevineceksiniz. Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz maskeler cilt tiplerine göre değişiyor.

Evde yapacağınız maskeler için elinizin altında mutlaka cam bir kase, nemlendirici krem, pamuk, spatula olması gerekir.Bu maskeleri hazırladıktan sonra hemen kullanmalısınız.

Taze oldukları için ve içlerinde kimyasal bir karışım olmadığı için bozulma riski vardır. Maske yapmadan önce unutmamanız gereken bir noktada maskeyi göz çevrelerine getirmemeniz.

Evde yapılan maskeleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Avokado maskesi Nasıl Uygulanır

Yorgun ve kuru ciltler için iyi gelen bu maskeyi güneşlendikten sonrada uygulayabilirsiniz. 1 çay kaşığı avokadoyu ezin ve nemlendirici ile karıştırın. 15 dakika kadar bekletin. Haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Çilek Maskesi Nasıl Yapılır

Çilek maskesinin cildinizi canlandırıcı etkisi vardır. Bu yüzden kuru ciltler için idealdir. Gerici etkisi olduğu için cildinizde 10 dakikadan fazla bekletmemeli. Çilekleri ezerek nemlendirici ile karıştırın. Sonrasında tüm yüzünüze sürün. Ayda iki kez yapmanız yeterli gelecektir.

Muz Maskesi Yapımı

Bu maske türü zengin içeriğinden dolayı Hassas solgun ve yıpranmış ciltler için idealdir. Kuru ciltler içinde uygulayabilirsiniz. Olgun ve lekesiz bir muzu ezin ve nemlendirici ile karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürerek 20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.

Evde Portakal Maskesi Nasıl Yapılır

Portakal meyve asidi açısından zengin bir meyvedir. Bu maskeyi yağlı ciltler için kullanabilirsiniz. Portakalı sıkın ve iki çay kaşığı nemlendirici kremin içine ilave edin. Yüzünüzde 10 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Haftada 2 kez tekrarlayın.

Evde Elma Maskesi Yapımı

Bu maske türünün bir özelliği de dengeleyici özelliği olmasıdır. Karma ciltler için uygun bir maskedir. Bir kahve kaşığı elmanın içini iyicene ezerek iki kahve kaşığı nemlendirici krem ile karıştırarak 20 dakika yüzünüzde bekletin. Haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Üzüm Maskesi Nasıl Yapılır

Daha çok karma ciltler için ideal bir maskedir. Bir miktar üzümün suyunu sıkın ve iki çay kaşığı nemlendiricinin içine ilave edin. Maskeyi yüzünüzde 10 dakika bekletin. Haftada iki kez uygulayın.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.