Çocuk Festivali Bugün Kapılarını Açıyor!

Türkiye’de bugün bir ilk gerçekleşiyor! Çocuklar için ilk kez bir festival organizasyonu İstanbul’da kapılarını açıyor. Daha önce hiçbir ilde yapılmayan ve sadece çocuklara özel olan festival, bugün itibarı ile açılıyor. Toplam dört gün sürecek olan festival belli bir yaş gurubunu kapsayan çocuklara hitap ediyor. Çocukların sanata bakış açısını olumlu yönde etkileyecek olan festival, ebeveynlerin de dikkatini çekmiş durumda.

ÇOCUKLARIN SANATA OLAN İLGİSİNİ ARTTIRACAK!

Sanatın çocuklar için önemli olduğunu ve sanatın çok fazla dalının çok fazla kişiye hitap ettiğinin anlaşılabileceği sanat festivalinde bir çok gencin daha fazla sanata yönelmesi mümkün olacak. Sanatın farklı alanlarının temel alınarak atölyelerin kurulduğu festival, ilk olma ayrıcalığı ile de dikkat çekmiş durumda. Türkiye baz alındığında daha önce çocuklara özel sanat festivali düzenlenmemişti. Sadece ufak çapta sanatı sevdirme yönünde girişimler yapılmış fakat yankı uyandırmamış ve çok küçük bir kitleye hitap edilebilmişti İstanbul’daki festival ise oldukça büyük çaplı bir organizasyon olup bir çok alanda ilham verecek.

TOPLAM 20 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR!

Festivale katılım için beklentiler için ise net rakam verildi. Organizasyona günlük katılımın 5 bin gibi bir rakam olduğu aktarılırken dört gün sürecek olan festivale toplam 20 bin kişinin katılması bekleniyor. Hedeflenen rakam doğrultusunda hazırlıkların yapıldığı da organizasyon yetkilileri tarafından belirtildi. Festivalin yüksek katılım alması festivalin devamlı yapılabileceğinin de bir göstergesi olacak.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.