Henkel’den Darüşşafaka’ya “Keşif Dünyası Laboratuvarı”

Henkel, Keşif Dünyası’nın Türkiye’deki ilk merkezini Yaratıcı Çocuklar Derneği ile iş birliği ile Darüşşafaka’da açtı…

Yaratıcı Çocuklar Derneği ile iş birliği içerisinde olan Henkel, ‘’Keşif Dünyası’’ projesini dünya genelinde üçüncü, Türkiye’de ilk yerini Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda açarak hayata geçirdi.

3 yıldır devam eden Keşif Dünyası projesi,  çocukların bilime ilgi duymasını sağlamak ve eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyor.  Aynı zamanda ülkemizdeki 15 bin öğrenciye Darüşşafaka’da kimya laboratuvarında yapılacak bilim atölyeleri ile ulaşmayı hedefliyor.

Darüşşafaka olarak ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonuyla bu yola çıktıklarını söyleyen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş “Tüm enerjimiz ve tecrübemizi Henkel’in desteği ve Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen Keşif Dünyası projesi kapsamında; küçük yaşlarda ebeveynini kaybetmiş, maddi olanakları sınırlı, yetenekli çocuklarımızın çağdaş bir eğitimle buluşması; yaşam boyu öğrenen, araştıran, özgüvenli, topluma karşı sorumlu ve lider bireyler olarak yetişmeleri için harcıyoruz.” dedi.

Henkel Sürdürülebilirlik ve Keşif Dünyası Girişimi Yöneticisi Dr. Ute Krupp ise “Henkel olarak 2011 yılında Almanya’da Forscherwelt adını verdiğimiz bir bilim ve eğitim girişimine başladık. Bu sayede topluma ve özellikle de çocukların geleceğine sürdürülebilir bir katkı yapmayı amaçladık. 2014 yılında uluslararası olan projemiz, 2015 yılında Türkiye’de Keşif Dünyası adıyla uygulanmaya başlandı. Bu laboratuvarın açılışı ise projemiz için bir başka büyük adımı temsil ediyor. Umarım ortak çabalarımız, Türk çocuklarının gerçek birer bilim insanı olmasının yolunu açar ve dünyayı keşfetmenin mutluluğunu tattırır.” dedi.

Henkel’in Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda açtığı kimya laboratuvarı, bugün 9 ülkede gerçekleştirilen Keşif Dünyası’nın Türkiye’deki ilk, dünyadaki ise üçüncü merkezi olma özelliğini taşıyor.

Kurulan laboratuvarda yıl boyunca Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın öğretmenleri tarafından öğrencilere yönelik bilim atölyeleri gerçekleştirilecek. Laboratuvarın Darüşşafaka öğrencileri ile birlikte yılda 3 bin 500 öğrenciye uygulamalı bilim eğitimi vermesi hedefleniyor.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.