Doğal Yollarla Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç renkleri içerisinde en koyusu olan siyah renk, daha açık bir renge dönüştürülmesi oldukça zahmetli ve yıpratıcıdır. Dolayısıyla siyah saç rengine sahip olan kişiler iki defa düşünerek saç renklerini açmaya karar vermelidir. Saç rengini açmak için birçok alternatif yöntem vardır. Bazı saç açma yöntemleri ise saça fazlaca zarar vermektedir. Ancak doğal yöntemler uygulanarak da saç rengi açılabilir. Bu yazımızda sizlere doğal saç açma yöntemlerini hazırladık.

siyah saç rengi nasıl açılır
siyah saç rengi nasıl açılır

Siyah Saç Doğal Yöntemlerle Nasıl Açılır?

Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma

Papatya suyu ile saç açma yöntemi yaz aylarında çokça uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemi kadınlar uzun yıllardır uygulayarak saç renklerinin açılmasında yardımcı olur. 1 bardak suyun içerisine 1 tutam papatya atılarak kaynatılır. Arından kaynayan papatya suyu saçlara uygulanır ve güneşe çıkılarak saçlar kurutulur. Eğer bu yöntem kış aylarında uygulanacaksa saç kurutma makinesi ile de saçlar kurutulabilir. Haftada 2 defa uygulanabilecek bu yöntem ile saçlarınız siyahtan kahverengine doğru açılacaktır.

Zeytinyağı ve Bal İle Siyah Saç Açma

Eşit miktarda zeytinyağı ve balı karıştırarak karışımı hazırlayın. Karışımı nemli saçınıza uygulayın ve saçınızı bone ile kapatın. 30-40 dakika beklettikten sonra ılık su ve şampuanla durulayın. Bu karışım hem saçınızı besler hem de saçınızın açılmasında yardımcı olur.

Limon Suyu İle Siyah Saç Açma

Uzun yıllardır kullanılan limon suyu ile saç açma yöntemi oldukça etkilidir. Sprey şişesinin içerisine yarım su bardağı limon suyu ve yarım su bardağı suyu karıştırın. Temiz ve nemli saça uygulanması gereken limon suyunu saçınızda 1 saat güneş ışığında beklettikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Bu yöntem siyah ve kahverengi saçlarda da oldukça etkilidir. Saçınıza limon suyu sıkıp güneşe çıktığınızda, limon suyundaki sitrik asit güneş ışığının etkisiyle saçın pigmentini arttırır.

Tarçın İle Siyah Saç Açma

2 yemek kaşığı tarçını ve 4 yemek kaşığı saç kremini karıştırın. Karışımı saç köklerinden saç uçlarına kadar uygulayın. Tarçından dolayı başlangıçta saç diplerinizde yanma oluşabilir. Uygulamanın ardından saçınıza bone takarak 4 saat bekleyin. Ardından saçınızı tarçından arındıracak şekilde şampuanla yıkayın. Tarçın sürekli kullanıldığı sürece siyah saçlarda 1 ton veya 2 ton açılmasında oldukça etkilidir. Ancak tarçın alerjik reaksiyon gösterebileceğinden dolayı yanma hissi devam ederse saçlarınızı yıkayın.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.