Dubai’deki Muhafazakar Moda Haftası İçin Geri Sayım Başladı!

Muhafazakar moda dünyasının gözü kulağı şu sıralar Dubai’de. Hazırlıkları tamamlanan ve açılış için adeta geri sayım yapan moda dünyası, Şubat ayındaki yoğun programın ardından Mart ayı itibarı ile kaldığı yerden devam edecek.

ABD ve Avrupa merkezli ülkelerdeki haftalardan sonra bu kez Asya’da gerçekleşecek olan moda haftasının en büyük özelliği modest tasarımların sunulacak olması. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Dubai, dünyada modest moda haftası düzenleyen birkaç ülkeden birisi.

3 Gün Sürecek!

Dubai’nin merkezindeki defileler toplam 3 gün sürecek ve ünlü modacıları ağırlayacak. Bu modacılar arasında Türk moda tasarımcıları da yerini şimdiden almış durumda. Müslüman ülkeler tarafından yoğun ilgi gören modest moda haftası bu yıl İstanbul’da da düzenlenecek. Her yıl daha fazla ilgi görmesi ise modest tasarımların artmasına sebep oluyor. Diğer yandan sadece modest tasarıma yönelen moda tasarımcıları da ön plana çıkıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrindeki moda haftası 7-8-9 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. Avrupa ve Amerika’daki moda haftaları ile kıyas edildiğinde şova yönelik daha az etkinlik olacak. Bildiğiniz üzere Şubat ayındaki moda haftalarında ünlü şarkıcılar sahne alarak şarkılarını söylemişti. Dubai’de ise daha çok moda üzerine söyleşi, islami etkinlikler, muhafazakar yaşama dair konular ele alınarak modest markalar sunumlarını yapacak. Ayrıca Dubai’deki moda haftasının Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından da desteklendiğini belirtelim.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.