Evde Buz Terapisi Nasıl Yapılır: Buzlu Terapi Nedir?

Cilt sorunları bütün kadınların ortak sorunudur. Buz terapisi de cilt sorunları için uygulanabilecek yeni bir yöntemdir ve bu yöntemi kullanan kişiler uygulamadan oldukça memnundur. Biz de sizler için buz terapi yönteminin hangi cilt sorunlarına karşı kullanıldığını güzellik merkezlerinde ve evde bu terapisinin nasıl yapıldığını araştırarak sizler için hazırladık.

evde buz terapisi nasıl yapılır
evde buz terapisi nasıl yapılır

Buz Terapi Yöntemi Nedir?

Buz terapisi, ciltteki üst deriyi acı ve yara olmadan lekeli olan bölgeyi kurutarak lekenin yok edilmesinde yardımcı olur. Böylelikle cildin üst bölgesinde deforme edilmiş kısımdaki izleri tamamen yok ediyor. Buz terapisi, güneş lekeleri, doğum lekeleri, et beni, ameliyat izleri, çil, sivilce izleri ve birçok cilt problemine karşı yapılan bir tedavi yöntemidir. Vücudun her nokta ve her bölgesinde uygulanabilen buz terapisi, acı ve ağrı olmadan cilt sorunlarına alternatif bir çözüm sunmaktadır.

Buz terapisi genellikle güzellik merkezlerinde uygulanan bir yöntemdir ve çeşitli cihazlar kullanılarak cildin soyulması sağlanır. Ardından sağlıklı ve yeni bir cilt gelir. Cilde herhangi bir zarar vermeden yeniler ve kan dolaşımının hızlanmasında yardımcı olur. Bütün yaş gruplarının kullanabileceği bu yöntemi hiç zararı olmadan hamileler dahi kullanabilir.

Güzellik Merkezlerinde Buz Terapisi Nasıl Yapılır?

Dışarıdan alınan havayı cihaz cildin nem oranına göre buz kristalleri gönderir ve böylelikle cilt altında bulunan kolajenleri aktif hale getirir. Bu işlem cildin alt tabakasını iyileştirir ve üst tabakanın dökülmesini sağlar. Böylelikle cilt problemleri ortadan kaldırılır.

Evde Buz Terapisi Nasıl Uygulanır?

  1. Yöntem

Malzemeler;

  • 2 – 3 adet buz kalıbı
  • 1 yemek kaşığı elma şırası
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 litre su

Bütün malzemeler bir kabın içerisinde karıştırılır ve bu karışım buz kalıplarına dökülerek dondurulur. Buz kalıplarını her sabah lekelerin üzerine uygulanabilir.

  1. Yöntem

Malzemeler

  • 1 adet buz kalıbı
  • 1 çay bardağı limon suyu
  • 1 adet salatalık

Bu yöntem cildinizdeki derin lekelere karşı oldukça etkili bir yöntemdir. Öncelikle salatalığın kabuğu soyularak rendelenir ve püre haline getirilir. Ardından salatalığın içerisine bir çay bardağı limon suyu ilave edilerek buz kalıbına dökülür ve buzlukta dondurulur. Her sabah lekelerin üzerine uygulanır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.