Gebelikte Formda Kalmanın Yolları

Hamilelikte Formda Kalmanın Sırları

Hamilelik dönemi kadınların en özel ve güzel dönemi olarak kabul edilmekle birlikte alınan kilolar, cildinizdeki değişiklikler, kalınlaşan beliniz ve bacaklarınız sizin eski güzelliğinizi kaybettiğiniz düşüncesini uyandırarak ruh halinizi olumsuz etkileyebilir.

Hamile kadınların vücutlarında gerçekleşene değişikliklerin önüne geçmeniz mümkün olmamakla birlikte en özel aylarınızda sizlere vereceğimiz tüyolarla olumsuzlukları olumlu hale getirmeniz mümkün olabilir.

Kadınların yaşamları boyunca hayallerindeki güzelliğe kavuşamamalarını sağlayan fazla kilolara hamilelik döneminde daha da dikkat etmek gerekmektedir. Hamilelikte alınan kilolar sırt ağrıları başta olmak üzere farklı rahatsızlıklara neden olacağı gibi özellikle güzel görünümünüzü riske edecek çatlaklarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Hamileliğin ilk üç ayında çok az kilo almaya dikkat etmeniz sonrasındaki gebeliğin 4. ve 5. ayında haftada 300 gram, 6. ve 7. ayında haftada 400 gram son aylarda da haftada 500 gramı geçmemeye çalışmalısınız. Hamilelik öncesi fazla kilolarınızdan kurtulmanız uzmanlar tarafından önerilmekle birlikte şok diyetlerden uzak durmanız ve zayıf hamile modasına yetişmeye çalışmamanız önerilmektedir.

Hamilelikte Formda Kalmanın Yolları

Hamilelikte formda kalmanın yolları arasında uzmanların tavsiye ettiği en önemli konu sağlıklı beslenmeniz olacaktır. A, B, C vitamini yönünden zengin sebze, meyve ve tahıllar bebeğinizin gelişiminde yararlı olacağı gibi sizin de sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. Balık, kırmızı et, ıspanak ve mercimek bu dönemde ihtiyacınız olan demiri almanızı sağlayacağı gibi güzelliğiniz içinde faydalı olacaktır. Cildinizin kurumasına ve çatlamasına karşı mutlaka günlük 2, 2.5 litre su içmeniz tavsiye edilmektedir. Gebelikte mümkün olduğu kadar sık banyo yapmanız uzmanlar tarafından önerilmekle birlikte sıcak su ile temasınız kurumalara neden olacağından ılık duş almanız önerilmektedir. Bu zorlu dönemde sizin kendinizi iyi hissetmeniz çok önemli olmakla birlikte gebelikte uykunun sağlık ve güzellik için faydası herkes tarafından kabul edilmektedir.

Gebelikte Formda Kalmanın Sırrı

Gebelikte formda kalmanın sırrı doğru sporları ve egzersizleri periyodik olarak yapmaktan geçmektedir. Kan dolaşımınızı hızlandıracak olan egzersizler metabolizmayı hızlandıracak ve solunumunuzu düzeltecektir. Yoga, pilates gibi bebeğinizi ve sizi riske atmayacak sporlar seçmeniz özellikle tavsiye edilmektedir. Hamilelikte tüm yükü çeken bacakların bakımı oldukça önemli olmakla birlikte yukarı doğru dinlendirilmesi ve sebze, meyve tüketimine ağırlık verilerek çatlaklara engel olunması gerekmektedir. Gebelik dönem öncesinde saçlarınızda yakalamak için uğraştığınız parlak görünümün keyfini çıkarmanız ve güzel görünmekte bu avantajı kullanmanız size iyi gelecektir. Hamilelikle yaşanan cinsel korkular ve çekinceler kendinizi güzel hissedememenizde en büyük sorun olabileceği gibi bunu aklınızdan çıkarmanızı özellikle tavsiye ederiz.

Güzel görünmek için aldığınız kiloların sorun olmayacağını ilk olarak sizin kabul etmeniz sonrasında bakımı elden bırakmamanız arzuladığınız güzelliği kazanmanızda en büyük yardımcınız olacaktır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.