Gelinler İçin Düğüne Hazırlık Evresi Nasıl Olmalı

Genç bir kadının en özel günlerinden biridir düğün. Hayallerindeki gibi pırıl pırıl olmayı ve gecenin prensesi olmayı doğuştan hak eder. Bu özel güne hazırlanmak bazen bir kaç ay öncesinden başlayabilir.

Sağlıklı beslenmek, istediği kiloda ve bedende olmak, pırıl pırıl bir cilde sahip olmak, o gün ışıltısını daha doğru bir şekilde açığa çıkarmak için bizim ne gibi takviyelerimiz olabilir gelin bunları konuşalım. Eğer vücudu veya yüzüyle ilgili bir takım estetik cerrahi operasyonlar düşünülüyorsa  bu düğün gününden en az 3 ay önce yapılması önerilir. Bu dönemde en çok tercih edilen estetik operasyonlar meme operasyonu, vücut kontur bozukluğunu gidermeye yönelik yapılacak liposaction ve burun şeklini değiştirmeye yönelik estetik burun ameliyatı olarak sayılabilir.

Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak Dr. Alp Mamak
Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak Dr. Alp Mamak

Bazılarının meme boyutu çok küçükse veya çok kilo kaybından dolayı memelerde sarkma meydana geldiyse ya da vücuduna göre çok büyük memeye sahip olmak kimilerinin özgüvenini olumsuz yönde etkileyebilir. Günümüzde hala meme büyütme operasyonlarında en çok tercih edilen yöntem meme protezi kullanılarak yapılandır. Birçok ebatta yuvarlak veya anatomik şekilli (damla şeklinde) meme protezi bulunmaktadır. Kişinin vücut yapısı, oranları, hayat tarzı ve kendisini nasıl hayal ettiği baz alınarak yapılan bu operasyonla ideal büyüklüğe kavuşturulması hedeflenir. Aynı şekilde çok büyükse veya fazla kilo vermeye bağlı sarkma meydana geldiyse hem toparlama hem de küçültme operasyonuyla ideal büyüklüğe kavuşulur. Estetik meme operasyonlarının emzirmeye yönelik olumsuz etkisi bulunmaz. Önemli olan doğru zamanda ve doğru bir operasyon yapılması.

Bir diğer çok tercih edilen operasyon da liposaction olmaktadır. Kilo verildiği halde vücudun bazı bölgelerinde yağ depolanması fazla olabilir. Vücut kontur düzeltme operasyonu olarak adlandırdığımız bu operasyonla bel daha ince, basenler ve popo daha şekilli hale getirilir.

Rinoplasti operasyonu olarak adlandırdığımız bir diğer operasyon burun ameliyatıdır. Burun ameliyatının ideal zamanı düğünden 6 ay öncesidir.  Kemik dokunun ödeminin o süre içerisinde azalacağını düşünerek daha sağlıklı hale gelir.

Gelelim cildimiz için ne yapabiliriz konusuna…

Botox etkisi: Botox uygulaması ile varsa kaş düşüklüğü giderilir. Gözler daha çekik hale gelir. Bunların yanında eğer koltuk altı terlemeye yönelik yapılırsa 4-6 ay süresince koltuk altı terleme önlenmiş olacaktır

Dolgu uygulaması: İnce bir dudak daha dolgun ve etki hale getirilebilir. Veya elmacıklar ve çene belirginleştirilerek yüz hatları daha alımlı ve fotojenik hale getirilebilir.

Cilt canlandırılması: Cildimiz en değerli giysimiz. Genç yaşlarda çok daha canlı olmasına rağmen bazen sivilce ve izleriyle baş etmemiz gerekebilir. Daha iyi ve canlı hale getirebilmenin en iyi yolu düzenli, iyi ürünlerle yapılan cilt bakımıdır. Sivilce izlerini azaltmak için dermapen uygulamasının yapılması beraberinde serbest HA enjeksiyonu, gençlik aşısı, vitamin ve aminoasit kokteyl enjeksiyonu, somon DNA aşısı uygulanması hem cilt lekelerinde azalma hem de cildin pırıl pırıl parlamasını  sağlayacaktır.

Doğru ve zamanında yapılan uygulamalar ile hem düğününüze hem de geleceğinize hazırlanın.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.