Girişimci Kadınların Hikayesi: Esrastyle.com

Online alışveriş ve festival sitesi esrastyle.com, kadınların sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamasının yanı sıra ihtiyaçları doğrultusunda ev ve çocukların ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor. Sosyal medyada yer alan firmaları bir araya toplayan platform olma özelliği ve ‘Bir kadının ihtiyaçlarını en iyi bir kadın bilir’ mottosuyla kadınların yaşamına dokunan Esra Karaaslan, Aysha Dergi okurları için akılda kalan soruları cevaplıyor.

Esra Hanım online festival adresiniz esrastyle.com hakkında neler söylersiniz?

Esrastyle.com aslında girişimci kadınların hikayesi, kadınların ihtiyaçları doğrultusunda ev, çocuk ve kendileri için tüm ihtiyaçlarını bir arada bulabilecekleri seçkin ürünlerin yer aldığı bir online satış sitesi. Esrastyle.com sosyal medyada başarıyla ürünlerini satan, yüksek standartlı ürün kalitesiyle beğeni kazanmış kadın girişimcilerin firmalarını bir araya toplayarak bu platform oluşturuldu.

Siz küresel alanda festival kültürüne en kolay şekilde erişilmesi gerektiğini düşünüyorsunuz. Bu misyonunuzun esrastyle.com’a olan yansıması nasıl oldu?

Biliyorsunuz uzun süredir İnsta event alışveris festivalleri ile İstanbul’da ve farklı şehirlerde alışveriş festivalleri organize ediyoruz. Yurtdışında yaşayan ve festivallerimizi sosyal medya üzerinden takip eden kadınlar, festivallerde yer alan ürünleri nasıl temin edebilecekleri sorularını yönlendiriyorlar. Ayrıca bu ürünlere ulaşabilmek için yurtdışında festival talebinde bulunuyorlardı. Bizde günümüz teknolojisi ve trendlerine uygun olarak festivallerimizde yer alan kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerimizi 7 gün 24 saat dünyanın her yerinden takip ve temin edebilecekleri esrastyle.com projesini geliştirdik.

Esrastyle.com sitesinin diğer alışveriş sitelerinden ve farkı nedir?

Bizim diğer sitelerden farkımız daha önce de belirttiğim gibi kadının ve ailenin ihtiyacı olabilecek her şeyi içinde bulunduran tematik bir e-ticaret sitesi olmamız. Esrastyle.com ‘Bir kadının ihtiyaçlarını en iyi bir kadın bilir’ mottosuyla kurulmuş bir platform.

Daha özele indirgendiği takdirde Esrastyle.com alışveriş sitesinin diğer muhafazakar alışveriş sitelerinden farkı nedir?

Muhafazakar e-ticaret siteleri ve diğer e-ticaret sitelerinden en büyük farkımız esrastyle.com sitesinde alışveriş festivalleri ile destekliyoruz. Satıcı ve alıcı doğrudan iletişim kurabilme imkanını sağlayan esrastyle.com, bu yönüyle diğer e-ticaret sitelerinden farklıdır. Böylelikle müşterilerimiz ürünlerini bildiği kalitesine güvendiği markalara 7/24 sitemizden ulaşabiliyor.

Esrastyle.com sitesi için yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığınız proje var mı?

Esrastyle.com her zaman kadının yanında kadın destekçisi bir kuruluş. Ticaret dışındaki diğer alanlarda da kadınlarımızın yanında olmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Esrastyle.com bünyesindeki tasarımcılarımız için exclusive defile hazırlayarak cemiyet hayatının önde gelen isimleri ve influencer dostlarımızla buluşmamız öncelikli projelerimiz arasında yer alıyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.