Gözenekleri Kapatmak ve Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Çözümler

Yüzdeki Gözenekleri Kapatmak İçin Çözümler

Cilt problemlerinin başında gelen gözenekler, pek çok kadının kabusu durumunda. Peki, açılan ve genişleyen gözenekleri kapatmak için neler yapılabilir?

Ciltteki gözeneklerin aşırı büyümesi, yüzün iyi temizlenmemesi, kir ve yağlanmanın artmasıyla doğru orantılıdır. Yağlı ve gözenekli bir cilt, akne ve sivilceye de müsait bir durumda olur. Gözenekleri önlemenin yöntemleri ise mevcut… Gözenekleri kapatmak için çözümleri sizler için araştırdık.

Gözenekleri Kapatmak İçin Bitkisel Çözümler

İlk olarak yüzünüzü zeytinyağı ile temizlemekle başlayabilirsiniz. Ölü derilerle ise bitkisel bir yöntemle vedalaşabilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı suyu karıştırıp yüzünüze sürün. Ortalama beş dakika yüzünüzde tuttuktan sonra durulayın. Destek olarak alacağınız C vitamini ile de yeni hücre oluşumunu canlandırabilirsiniz. Doğal madensuyu ve gülsuyu da cilt bakımında sıklıkla kullanıldığına şahit olduğumuz ürünlerden… Gözeneklerinize de iyi gelecek olan bu maddeleri her gün yüzünüze sürebilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Çözümler

Bir diğer gözenek sıkılaştıran önerimiz ise bal ve limon karışımı olacak. Bir kaşık bal, 5 damla kadar limon karışımını haftada bir cildinize sürebilirsiniz.

Yumurta akını gözeneklerle birlikte sık duymuş olmalısınız. Gözenekleri küçültmeye yarayan yumurta akını yüzünüze sürüp kurumaya bırakın. Daha sonra durulayın. Haftada iki kere yapabileceğiniz bu tarifle birlikte gözeneklerinizin küçülüp sıkılaştığını göreceksiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.