Gözler Milano Moda Haftası’nda

Dolu dolu geçen Şubat ayının sonuna yaklaşırken Milano’da moda heyecanı devam ediyor. Bu ay adeta modaya doyan moda takipçileri için bu ayın son duraklarından biri Milano oldu.

Şubat ayı başında Newyork Moda Haftası’nda çok sayıda ünlünün katılımıyla gerçekleşece ndev organizasyon büyük yankı uyandırmıştı. Ardından Londra ve Paris, şimdi ise Milano. Dünya’nın en önemli moda merkezleri kabul edilebilecek şehirler‘in peş peşe moda defilelerine ev sahipliği yapması dünya basınının bu ayki gündeminden hiç düşmedi.

19 Şubat tarihinde başlayan Milano’daki moda haftasının en önemli yanlarından biri de İtalyan markalarının moda dünyasındaki yeri.

Dolce Gabbana, Gucci, Versace, Fendi, Pradai Armani bu markaların başını çekiyor. Her ne kadar 5-6 marka saymış olsak da İtalya menşeili çok daha fazla dünyaca önemli marka bulunuyor. Ve bu markalar genellikle Milano çıkışlı. Bu durumda Milano’daki moda haftasının değeri ve önemi ikiye katlanıyor.

25 ŞUBAT’A KADAR DEVAM EDECEK!

İtalya’da kış ve sonbahar koleksiyonları tanıtılırken koleksiyonlar arasında kürk giysileri veto eden markalar kürk giysiler sunmazken, bazı markalar ise kürk kullanımını aktif şekilde sürdürdü. Bunlar arasında dikkat çeken marka Versace oldu. Tasarımları arasında yoğun kürk kullanımı görüldü.

Milano moda haftası 25 Şubat 2019 tarihinde son bulacak. Bir haftalık moda resitali Pazartesi günü şov ve moda söyleşisi ile kapılarını kapatacak.

Milano’daki haftanın tamamlanmasıyla birlikte Şubat ayı çok önemli moda haftalarının düzenlendiği bir ay olarak hafızalara kazınacak.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.