Güzellik Kavramını Değiştiren Teknoloji: J-Plasma

J-Plasma işlemi ile daha genç daha güzel bir görünüme kavuşmaya ne dersiniz? Spor ve diyet gibi zorlu süreçlerin ardından vücutta sarkan ve gevşemeye başlayan bölgelerde etkili olan J-Plazma, alternatiflerine oranla daha kalıcı bir yöntem olma özelliği taşıyor. Özellikle yaş alma süreci, kilo kaybı ve hamilelik sonrasındaki cilt sorunlarında tercih edilen yöntemi Plastik Cerrah Op. Dr. Gökhan Haytoğlu anlattı.

J –Plasma Nedir?

J – Plasma, helyum gazıyla birlikte çalışan yenilikçi bir radyo frekans (RF) dalga biçimi teknolojisidir. Bu yöntem dokuların sarkmaya ve gevşemeye başladığı bölgelerde cildi sıkılaştırmak için kullanılır. Deri ve deri alt tabakasının altında yatan kas dokuları arasındaki yapıları hedefleyerek çalışan J-Plasma tedavisi, her zaman hedeflenen bölgelerde daha sıkı ve daha genç bir görünüm kazandırmayı amaçlar.

J-Plasma Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanır?

J-Plasma yöntemi vücutta şu bölgelerde uygulanır;

  • Karın Bölgesi
  • Basen
  • Diz Bölgesi
  • Sırt Bölgesi
  • Kalça Bölgesi
  • Selülit Tedavisi
  • Uyluk Bölgesinin İç ve Dış Kısımları
  • Boyun ve Gıdı Bölgesi

Liposuction Ameliyatına J-Plasma Teknolojisi

J-Plasma uygulamasında daha dramatik bir sonuç elde etmek için liposuction gibi diğer tedavilerle birleştirilebilir. J-Plasma ve Liposuction tedavileri birleştirilerek cilt hem sıkılaştırılır hem de yağ birikimleri çıkarılabilir. Genellikle hastalarda bu iki tedavi yönteminin kombinasyonu kullanılarak cildin sıkılaşması ve gençleşmesi sağlanır.

J-Plasma Sonrası İyileşme Süreci

Bu işlem sonrasında hastalar genellikle 5-7 gün sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler. J-Plasma ameliyatının ardından iyileşme süreci tedavi edilen bölgenin boyutuna göre değişiklik gösterir. İlk bir hafta süresince minimal morluklar, şişme ve kuru bir cilt görünümü oluşur. Tedavi edilen bölgenin tam olarak iyileşme süresi ise 3-6 aydır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.