Atölye Modern’de Sonbahar Dönemi Başlıyor!

Farklı bakış açılarıyla sanata her yönünden bakmak isteyenler, sonbahar seminer programını sıkı takibe almalı…
 
İlk Etkinlik: Sanatçıların Dünyasını Anlamak
 
Seminer, katılımcılarını Türkiye’de çağdaş sanat ortamının gelişmesine tanıklık etmiş sanatçıların yaşam öyküleri üzerinden, 20. yüzyıl sanat ortamını anlamaya davet ediyor. 5 hafta sürecek olan etkinlik, 4 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sanat tarihçileri ve küratörlerin yönetiminde gerçekleştirilen bu seminer, kültürel oluşumları kişisel öyküler üzerinden işliyor. Fotoğraf, video ve sunumlar eşliğinde gerçekleştirilen seminerlerin her biri günümüz sanatını etkilemiş, iz bırakmış bir sanatçıyı konu alıyor.

Cuma günleri 10.30 – 12.30 saatleri arasında gerçekleştirilen ‘’Sanatçıların Dünyasını Anlamak’’ seminerleri; Modernin İnşası – Hale Asaf, Heykelde Sıradan Nesne ile Kütlenin Üretimi – Kuzgun Acar, Geleneğin Çağdaş Yorumu – Bedri Rahmi Eyüboğlu, Batı Akılcılığı ve Doğu’dan Batı’ya Sanatsal Bir Yolculuk – Erol Akyavaş, Türkiye’de Soyut Form Arayışı – Nejat Devrim başlıklı dersleri içeriyor.

Doç. Dr. Burcu PelvanoğluÖmer Faruk Şerifoğlu ve Haldun Dostoğlunun program yürütücülüğünü üstlendikleri bu seminerin her bir dersi, farklı bir sanatçıya odaklanıyor. Seminer süresince katılımcılar; sanatçıların oluşturdukları anlatılara, işleyen sürece, biçim arayışlarına, iş disiplinlerine, cinsiyet ve kültürel kimliklerini sanatsal üretimlerine nasıl taşıdıklarına ilişkin bilgiler ediniyor; çağdaş sanatı anlamanın bir yöntemi olarak, yaşanmış hikâyelerin izlerini sürüyorlar.
 
Seminer ücreti ve ders programı için istanbulmodern.org’a bakabilirsiniz. Etkinliğe katılım kontenjanla sınırlıdır.
 
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.