Can Oba Kanyon’da Türk Tatlısına Yeni Dönem

Bu ay New York’ta düzenlenen “Dünya Kalite Zirvesi”nde ilk kez şef olarak ödül alan Oba, yeni mekânında sadece alakart tatlılar sunuyor. Kanyon Can Oba’nın kapısından girer girmez hoş bir koku karşılıyor sizleri. Bu kokunun esprisi ise şefin yeni tatlı menüsünde kullanacağı süzme yoğurtlu keklerin kokusundan gelmekte.

Can Oba şef, Kanyon’daki restoranını Türk Gastronomisinde ”tatlıları” için yeni bir başlangıcı olarak vurguluyor. Burası şık ve konforlu bir mekân olduğu kadar hem açık hem de kapalı bölümlere sahip bir yer. Mekânın öne çıkan diğer özelliklerinden biriside “tatlı & köpüklü” biçimleriyle tatlı keyfinin çok daha yukarılara taşınması.

Kırılmış dondurma bu mekânın ilklerinden. Özel sos ile servis ediliyor. Hindistan Cevizi, yoğurt dondurmasını, şeftali dondurması izleyecek. Yoğurt dondurması süzme yoğurtlu kek ve çok güçlü bir limon sosuyla servis ediliyor. Menünün favorilerinden biride greyfurtlu tiramisu. İçinde kahve bulunmayan tatlıda taze greyfurt suyu kullanılıyor. Diğer tatlılardan biri ananas ravioli. Çok ince ananas dilimleri arasında servise sunulan hoş ve hafif bir tatlı. Mekânda iki kişi tatlı ve kahve keyfi için ödemeniz gereken ortalama ücret 55-65 TL arasında.
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.