Dikdörtgen Salonlarda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bütün bunları düşündüğümüzde aslına bakılırsa geniş alanlı bir salonu dekore etmek çok daha kolay ve avantajlıdır. Bu tarz salonları nasıl dizayn etmeliyiz, nasıl bir hassasiyet gösterilmeliyiz?
 

dikdörtgen salon

İşimizin birinci etabı yemek odasını yerleştirmekle başlar. Yemek odası mobilyalarımızı kapıya yakın bir yerde konumlandırmak ve takımın mutfağa yakın olmasını sağlamakla çözümlemiş oluruz. Bu konumlamada olan bir yerleşim biçimi yemek servisleri açısından bizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Yemek masalarının dikdörtgen olmasına gereken özenin gösterilmesine dikkat etmeliyiz. Bu salonlarımızı daha şık gösterecektir.
 

dikdörtgen salon

Bu tarz salonlarda kullanabileceğimiz en uygun sehpaların elips şeklinde olanlardan  oluşması iyi tercihlerden biridir. Salon köşelerinde bulunan sehpalarınız olmazsa olmaz olan zigon sehpalarla zenginlik kazanır. Orta sehpa altındaki halılarımızı kilim şeklinde bir yaygıyla kombin edebilme olasılığımız her zaman mümkündür.
 

salon

L şeklinde yapılmış salonlar her zaman eşya kullanımına ve dekorasyonuna uygun olan alanlardır. Dikdörtgen biçimindeki bir alanı döşerken yapmış olduğumuz hatalardan biri de koltukları art arda dizmek ve salon ritmini yakalayamamaktır. Bu tarz mobilyalar göze hoş görünecek şekilde ve alana yaymak suretiyle salonlarımızda iyi bir dekorasyon tarzı yaratır.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.