Kadınlar Neden Hırçınlaşıyor?

Psikolojik aile danışmanlığına başvuranlar arasında ilk sırada evli kadınların olduğu vurgulanıyor. Erkeklerin sezgi ve duygu yapıları kadınlara oranla daha farklı. Yoğun çalışma ve iş ortamlarından kaynaklı fark edilmeyen bu olumsuz ve negatif bozukluk kadınları bir süre sonra agresif olmaya yöneltiyor işin içinde çareler bulunmadığında depresif durumda olmalarına yol açıyor.

Ekonomik özgürlüğe kavuşmamış kadın sorunlarını bastırma yolunu seçip ruhsal veya psikolojik bozuklukla tanımlanan bedensel rahatsızlıklarla baş etmek durumunda kalmıyor.. Kendisine güveni kalmamış ve hayattan zevk almayan kadınlar uzun mücadele sonrası ve sabır gösteriyor olmasına karşın dayanamama noktasına geldiğinde boşanma kararı alıyorlar.

Bu noktadan sonra evliliği kurtarma aşaması konusunda da iş işten geçmiş oluyor. Zira kadınlar kendine olan güvenini kaybediyor, umudunu yitirmiş bir duruma geliyorlar. Netice olarak duruma reel açıdan bakıldığında çiftler mantık ve duygu alanları konusunda son derece gözlemci ve hissiyat sahibi olmalı. Ortaya çıkan sorunlarda erken müdahale ve tespit çok önemli. 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.