Koçum Benim

Koç deyince genel olarak akıllara insanlara tavsiye, nasihat veren; denetleyen, yanlışlarını gösteren bir kişi geliyor. Koç bunların hiçbirini yapmaz, zaten sizin içinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm cevaplara sahip olduğunuzu bilir ve sadece güçlü sorular sorarak zihni istenilen konuya ve çözüme odaklar. Yani koçluk kısaca bir soru sorma sanatıdır. İnsanların içlerinde var olan potansiyelleri ortaya çıkarma, dinleme ve anlama sanatıdır. Bir koçla birlikte, içinde bulunulan zamanı, şimdiyi anlar ve geleceği dizayn edebiliriz.

Koç sizin için bir sorunu çözmez, sizin çözümü fark etmenizi sağlar. Bir koç desteğiyle yeteneklerimizi yeniden keşfedebilir, güçlü yönlerimizi görüp geliştirebilir ve en önemlisi tüm sorumluluğumuzu sadece ve sadece kendi elimize alıp hedeflerimize doğru, güçlü adımlar atabiliriz. Koç, aslında özümüzde var olanın zamanla çevresel koşullar, ego ve benzeri etkenlerle üzeri tozlanmış potansiyellerimizi fark edip değişik bakış açıları kazanarak hayatta yol alırken, bizimle bu yolda belli bir süre eşlik eden yol arkadaşıdır. Koç, kişinin kendi duygularını keşfetmesini, çözümlere hızla ulaşmasını ve bu süreçte gitmek istenilen yolun belirlenmesini sağlar.

Yolculuğumuz sırasında ise motivasyonumuzu canlı tutar. Bu süreçte size sadece soru sorar ve bu sorularla hayatımızdaki değişimin ortaya çıkmasına neden olur. Farkındalık seviyesine ulaşmak istediğimizde, hayatımızdaki birçok seçeneğin içinden bizim için doğru olanı seçmemizde, bunların yanında zamanın doğru yönetilmesinde  bize yardımcı olur. Mutlu, pozitif bakış açısıyla dolu bir hayata başlamak istiyorsak mutlaka bir yaşam koçu edinmeliyiz.

       

   AYŞE GÜLER USTA
Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.